hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballAz utolsó másodpercben: a Bayern kihagyja az első meccslabdát a Bonn ellen

Az utolsó másodpercben: a Bayern kihagyja az első meccslabdát a Bonn ellen

A Bayern Münchennek a tavalyi évhez hasonlóan még egy győzelemre van szüksége a Bonn elleni elődöntős sorozatban a döntőbe jutáshoz. Az utolsó másodpercben az FCB elszalasztotta az esélyt, van egy negyedik meccs.

A Telekom Baskets Bonn elkerülte a szezon eleji kiesést a kosárlabda Bundesligában. Szombaton a bonniak 86:84-re (45:40) nyerték Münchenben a rájátszás elődöntőjének harmadik mérkőzését, és ezzel 1:2-re csökkentették a legjobb öt elleni sorozatban elért eredményt. Jövő hétfőn azonban a bajoroknak egy újabb hazai meccsen aratott győzelemmel esélyük van a döntőbe jutásra.

A Bonners kezdett jobban, támadásban többféle lehetőséget is találtak, és jobb hárompontos kvótájuknak köszönhetően 24:20-ra vezettek a negyed hajrájában. A hatodik sikeres távoli dobás után a második játékrész közepén Jeremy Morgan révén először vezettek kétszámjegyű előnyben a vendégek. Gavin Schillinggel a pályán a bajorok megállítottak egy 10-0-s bonni rohamot, és a szünetre 40:45-re csökkentették az előnyüket.

A harmadik harmadban a München lépésről lépésre jött vissza, és egy perccel a negyedórai szünet előtt rövid időre egyenlített. Egy 6:0-s futást követően a vendégek egy 9:0-s futással folytatták a negyedik negyedben, de a házigazdáknak 66 másodperccel a vége előtt sikerült ismét egyenlíteniük. Miután Javontae Hawkins, aki 19 pontjával a legjobb pontszerző volt, egy értékesített büntetővel 85-84-es Bonn-vezetést szerzett, Karsten Tadda blokkolta a müncheni Nick Weiler-Babb kosarát a túloldalon.

FC Bayern München – Telekom Baskets Bonn 84:86 (40:45)

München: Deshaun Thomas (18 pont/4 lepattanó/0 gólpassz), Vladimir Lucic (14/7/1), Nihad Djedovic (14/4/4), Nick Weiler-Babb (12/5/6), Othello Hunter (8/6/0), Gavin Schilling (6/1/0), Andreas Obst (5/1/1), Zan Sisko (4/0/2), Ognjen Jaramaz (3/2/1), Leon Radosevic (0/5/3), Jason George (0/1/0), Paul Zipser (DNP).
Bonn: Javontae Hawkins (19 pont / 4 lepattanó / 0 gólpassz), Jeremy Morgan (17/6/0), Michael Kessens (16/8/0), Parker Jackson-Cartwright (15/3/6), Saulius Kulvietis (5/4/2), Skyler Bowlin (5/2/1), Oleksandr Lypovyy (4/4/0), Karsten Tadda (3/0/0/0), Leon Kratzer (2/7/0), Mark Mboya Kotieno (DNP).