péntek, március 29, 2024
HomeEsportsVBL Nagydöntő: "Stylo" megbotlik a svájci fordulóban - "levyfinn" tiszta lappal indul...

VBL Nagydöntő: „Stylo” megbotlik a svájci fordulóban – „levyfinn” tiszta lappal indul a kieséses szakaszban

A VBL Nagydöntő szombati napján a kedvencek küszködtek és botladoztak. Csak egy szezonbeli újonc viharzott be egyenesen a kieséses körbe négy győzelemmel – a rostocki Levy Finn ‘levyfinn’ Rieck.

Bár a VBL nagydöntőjének szombati nyitómeccsét a kölni XPOST-ban még nézők nélkül játszották le, a széksorok mégis jól megtöltötték. A játékosok családja, barátai és csapattársai többször is gondoskodtak a döntőhöz méltó hangulatról.

Ez elsősorban az olykor nagyon szoros mérkőzéseknek volt köszönhető, amelyek gyakran hosszabbításban vagy akár büntetőpárbajban dőltek el. De a svájci rendszer is szerepet játszott az izgalmas konstellációkban. Aki négy mérkőzést megnyert, az már biztosan bejutott a kieséses szakaszba, aki viszont háromszor kikapott, az kiesett a tornáról.

Így mindenki megkóstolhatott egy kis érzelmi előételt. Néhányan tudták, hogyan használják ki tökéletesen a különleges offline helyzetet.

‘Denii10’ és ‘SVW_Chaser’ az eufóriahullám csúcsán

Mint például Deniel ‘Denii10’ Mutic. Három forduló alatt három győzelmet aratott. Így a legjobb esélye van arra, hogy bejusson a PlayStation kiütéses fordulójába. A hab a tortán: az első mérkőzésen a heidenheimi játékos hosszabbítás után 6:5-re legyőzte a címvédő és nagy kedvenc Umut ‘RBLZ_Umut’ Gültekin-t.

Utóbbi azonban a második és a harmadik fordulóban lenyűgözően visszatért a helyes útra. A Leroy ‘Leroy_1892’ Richter elleni 11:1-es és a Lukas ‘Lukas_1004’ Seiler elleni 6:3-as győzelemmel az eChampions League döntős Gültekin ismét feljebb lépett a tabellán. A PlayStation-játékosok többségének azonban vasárnapig kell várnia a döntésekre. Az EA szerverekkel kapcsolatos kapcsolati problémák miatt a negyedik fordulót vasárnap reggelre halasztották.

Meglepő azonban a brémai eACADEMY tehetség, Jamie ‘SVW_Chaser’ Bartel győzelmi sorozata. Timo ‘TimoX’ Siep oldalán a PS5-ön az első fordulóban a VBL Klubbajnokság egyik legjobbját győzte le hosszabbítás után 4:3 arányban. Két szoros győzelem a ‘Lucas_1004’ ellen és a büntetőpárbajban Jannis ‘JISTENNSQ’ Pütz ellen kiváló kiinduló helyzetet biztosít a fiatal brémai játékosnak.

A nap egyetlen döntése a PlayStationön: a Hertha ‘Leroy_1892’ és Thomas ‘xThomas_om’ Ostermeier már három forduló után el kell temetnie minden esélyét a kieséses szakaszba jutásra.

‘levyfinn’ – Xbox rock a szörfben

Viharzott, aki akart, Levy Finn ‘levyfinn’ Rieck úgy állt a sziklák között, mint egy szikla a hullámokban. Győzelmeinek listája már most úgy olvasható, mint egy teljes értékű favorit versenyfája.
Sem Philipp „Eisvogel” Schermer és Michael „MegaBit” Bittner, sem „RBLZ_Gaucho” és Tim „TheStrxngeR” Kattnawatos nem tudott döntő kárt okozni a rostocki védelemben, amely rendületlenül állt, mint egy gát a Balti-tenger előtt. Ennek eredményeként a Rieck hibátlan, 4-0-s derbivel egyetlen kiütéses selejtezőkörösként kerül ki a szombati napból.

„Nem hiszem, hogy vannak könnyű ellenfelek” – mondta Rieck, de mindenképpen azt veszi ki az első napból, hogy „elég sok tapasztalattal rendelkező ellenféllel szemben volt sikeres.”

Kedvenc buktatója a svájci forduló

Matthias ‘Stylo’ Hietsch valójában győzelemmel akarta kezdeni a versenyt, „hogy jó érzés legyen, és hogy ezen a hullámon úszhassunk”. A nyitómeccsén azonban 4-0-s vereséget szenvedett Michael „MegaBit” Bittner ellen.

A német eNemzeti válogatott edzője is küzdött, hogy meglovagolja „ezt a hullámot” az utána következő időszakban. Egyetlen győzelmét a hamburgi Steffen „Funino” Pöppe ellen aratta. Utóbbi meglepetésre három forduló alatt három vereség után kiesett.

Eisvogel’, a szabadügynök ‘LOB_Cedi’ és meglepő módon a német ePokal-győztes Mustafa ‘FCSP_Musti’ Cankal is haza kellett, hogy menjen. A szentpáliak nem találták a megfelelő belépőt a versenybe. A Pauli egyetlen reménysége így továbbra is Kamal ‘fcsp_kamal’ Kamboj’, aki egyelőre meghosszabbította a versenyben maradását az ‘xThomas_om’ elleni hosszabbításos győzelmével a PlayStation harmadik fordulójában.

A német klubbajnok ‘RBLZ_Gaucho’ az RB Leipzigtől, Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen, Fabio ‘H96_Fabio’ Immerthal és a kölni helyi hős ‘TheStrxnger’ szintén jó eséllyel pályázik a kieséses körbe jutásra az Xboxon.

A VBL nagydöntője holnap 500 néző előtt lép a célegyenesbe. A német FIFA egyéni bajnokság döntőjét 19:05-kor rendezik