péntek, május 17, 2024
HomeBasketballAz Ulm győzelmet ünnepel az Alba elleni csúcsmeccsen - a feljutott Vechta...

Az Ulm győzelmet ünnepel az Alba elleni csúcsmeccsen – a feljutott Vechta továbbra is veretlen

A BBL 3. játéknapjának csúcsmeccse a bajnoké: az Ulm egy erős zárószakasznak köszönhetően 100-88-ra nyert az Alba Berlin ellen, és ezzel felkiáltójelet küldött a bajnokságba. A feljutott Vechta a harmadik meccsén is harmadik győzelmét ünnepelhette

Az Alba Berlin a kosárlabda Bundesliga harmadik mérkőzésén elszenvedte első vereségét. A fővárosi klub szombat este a német bajnok ratiopharm Ulm otthonában szenvedett 88:100 (52:49) vereséget egy gyenge zárószakaszt követően. A berliniek legjobbjai a világbajnok Johannes Thiemann 19 és Matt Thomas 16 ponttal voltak.

Israel Gonzalez edzőnek a csütörtöki, FC Bayern München elleni Euroliga-vereséghez hasonlóan a sérült centereket, Yanni Wetzellt és Khalifa Koumadje-t kellett nélkülöznie. Tim Schneider szintén hiányzott. A mérkőzés technikai problémák miatt több mint tízperces késéssel kezdődött. De ez láthatóan nem zavarta az Albát, azonnal 6:2-re vezettek, de az Ulm azonnal válaszolt.

Az első negyed vége felé azonban a vendégek először tudtak kétszámjegyű előnyre szert tenni (27:17). Egy hektikus szakaszban nem sokkal a nagyszünet előtt azonban az Alba kis híján ismét elherdálta az előnyt. A harmadik negyed végén végül ismét kiegyenlített volt a játék (68:68).

Négy perccel a végső sziréna előtt is ez volt a helyzet (83:82 Ulm), de az utolsó percekben már semmi sem jött össze a vendégeknek. Az Ulm őrületbe játszotta magát, és egy 11:0-s futással elhúzott. A záró játékrész 32:20-ra a hazaiaké lett, akik három mérkőzésen belül harmadik győzelmüket ünnepelhették. Az Ulm legjobb pontszerzője Karim Jallow (18) volt, Juan Nunez (17) és L.J. Figueroa (13) is fontos pontokat szállított a záró szakaszban – utóbbi többek között egy alley-ooppal és egy hárompontossal.

Vechta gond nélkül – hosszabbításban győzött a Göttingen

Az ulmi csapat azonban nem a tabella élén áll. Ez a megtiszteltetés a Rasta Vechtaé, amely 103:72-es kiütéses győzelmet ünnepelhetett a Tübingen ellen – ez egyben a harmadik győzelem a harmadik mérkőzésen. A hazaiak már az első negyedben kétszámjegyű előnyre tettek szert, és a további játékrészben többek között Joel Aminunak (24 pont, 5/8 hármas) köszönhetően nem is engedtek semmit.

A Heidelberg ezzel szemben harmadik mérkőzésén is nyeretlen maradt, Joonas Iisalo vezetőedző csapata 83-92-es vereséget szenvedett az Oldenburgtól. Látványos ügy volt Göttingenben: a BG szezonbeli első meccsén csak dupla hosszabbítás után talált legyőzőre, Zach Ensminger (22 pont) egy 8:0-s futást koronázott meg 47 másodperccel a vége előtt egy hárompontossal a döntő 108:101-re. A Göttingen végül 110:104-re nyert, legjobb pontszerzője Bodie Hume volt 30 ponttal.

BG Göttingen – Hakro Merlins Crailsheim 110:104 n.2.V. (26:17,13:27,21:21,30:25,9:9,11:5)

Pontok BG Göttingen: Hume 30, Ensminger 22, Gibson 19, Silins 10, Anticevich 8, Burns 8, Mönninghoff 6, Rich 6, Zugic 1 Hakro Merlins Crailsheim: Westermann 24, Cook 22, Stuckey 13, Bleck 11, Murray-Boyles 11, Smith 11, Kindzeka 5, Wulff 3, Baggette 2, Oduro 2 Nézők: 3013.

ratiopharm Ulm – Alba Berlin 100:88 (20:27,29:25,19:16,32:20)

Pontok ratiopharm Ulm: Jallow 18, Nunez 17, De Paula 14, Figueroa 13, Mathias 12, Williams 12, Dadiet 8, Bretzel 6 Alba Berlin: Thiemann 19, Thomas 16, Brown 12, Mattisseck 12, Olinde 9, Delow 6, Spagnolo 6, Nikic 5, Samar 3 Nézők: 6000.

MLP Academics Heidelberg – EWE Baskets Oldenburg 83:92 (22:26,18:20,22:23,21:23)

Pontok MLP Academics Heidelberg: Kesteloot 16, Lasisi 15, Mcguirl 13, Carroll 10, Keßen 9, Zipser 7, Würzner 6, Whaley 4, Hundt 3 EWE Baskets Oldenburg: D. Russell 21, Williams 21, Manning Jr. 18, Chapman 10, Schoormann 8, Foster 5, Wank 5, Agbakoko 2, Izundu 2 Nézők: 3169

Rasta Vechta – Walter Tigers Tübingen 103:72 (32:20,23:22,25:16,23:14)

Pontok Rasta Vechta: Aminu 24, Grünloh 14, Iwundu 14, Flanigan 12, Schwieger 9, Williams 7, Diallo 6, Kuhse 6, Reaves 5, Ferner 4, van Slooten 2 Walter Tigers Tübingen: Jackson 16, Boeheim 12, Otto 12, Philipps 9, Akobundu-Ehiogu 7, Ersek 5, Kivimäki 5, Jönke 3, Lanmüller 3 Nézők: 3140