петък, май 10, 2024
HomeBasketballУлм празнува победа в топ мача срещу Алба - повишената Вехта остава...

Улм празнува победа в топ мача срещу Алба – повишената Вехта остава непобедена

В топ мача от третия ден на BBL победата отива при шампиона: Улм спечели със 100:88 срещу Алба Берлин благодарение на силната финална фаза и по този начин изпрати възклицателен знак в състезанието. Повишената Vechta също отпразнува третата си победа в третия мач.

Алба Берлин допусна първото си поражение в третия мач за сезона в баскетболната Бундеслига. В събота вечерта столичният клуб загуби с 88:100 (52:49) от германския шампион Ратифарм Улм след слаба финална фаза. Най-добрите реализатори на берлинчани бяха световният шампион Йоханес Тийман с 19 и Мат Томас с 16 точки.

Треньорът Израел Гонзалес трябваше да се справя без контузените центрове Яни Вецел и Халифа Кумадже, както и при поражението в Евролигата от ФК Байерн Мюнхен в четвъртък. Тим Шнайдер също отсъстваше. Мачът започна със закъснение от повече от десет минути поради технически проблеми. Това обаче изглежда не притесняваше Алба, те веднага поведоха с 6:2, но Улм отговори бързо.

Все пак към края на първата четвърт гостите успяха да дръпнат с двуцифрена преднина за първи път (27:17). В една забързана фаза малко преди почивката обаче Алба едва не пропиля отново преднината си. В края на третата четвърт играта най-накрая отново беше равностойна (68:68).

Така беше и четири минути преди финалната сирена (83:82 за Улм), но в последните минути нищо не се получи за гостите. Улм се разиграха до краен предел и дръпнаха с 11:0. Последната част завърши 32:20 за домакините, които отпразнуваха третата си победа в три мача. Най-резултатен за Улм беше Карим Жалоу (18), Хуан Нунес (17) и Л.Д. Фигероа (13) също осигуриха важни точки в заключителната фаза – последният, наред с други, с алея-уп и тройка.

Вехта без проблеми – Гьотинген печели в продълженията

Отборът на Улм обаче не е лидер в таблицата. Тази чест принадлежи на Раста Вехта, който отпразнува победа със 103:72 на дузпи срещу Тюбинген – също трета победа в трети мач. Още в първата четвърт домакините имаха двуцифрена преднина, а в по-нататъшния ход на мача, освен всичко друго и благодарение на Жоел Амину (24 точки, 5/8 тройки), не позволиха нищо да се случи.

Хайделберг, от друга страна, остана без победа в третия си мач, като тимът на старши треньора Йоонас Айсало претърпя поражение срещу Олденбург с 83:92. В Гьотинген беше зрелищно: първият мач на БГ за сезона намери победител едва след двойно продължение, като Зак Енсмингер (22 точки) увенча серия от 8:0 с тройка за решителното 108:101 47 секунди преди края. В крайна сметка Гьотинген спечели със 110:104, като най-добър реализатор беше Боди Хюм с 30 точки.

BG Гьотинген – Хакро Мерлинс Краилсхайм 110:104 н.2.В. (26:17,13:27,21:21,30:25,9:9,11:5)

Посоки BG Гьотинген: Хюм 30, Енсмингер 22, Гибсън 19, Силинс 10, Античевич 8, Бърнс 8, Мьонингхоф 6, Рич 6, Цугич 1 Хакро Мерлинс Крейлсхайм: Вестерман 24, Кук 22, Стъки 13, Блек 11, Мъри-Бойлс 11, Смит 11, Киндзека 5, Вулф 3, Багет 2, Одуро 2 Зрители: 3013

ratiopharm Ulm – Alba Berlin 100:88 (20:27,29:25,19:16,32:20)

Точки ratiopharm Улм: Jallow 18, Nunez 17, De Paula 14, Figueroa 13, Mathias 12, Williams 12, Dadiet 8, Bretzel 6 Алба Берлин: Thiemann 19, Thomas 16, Brown 12, Mattisseck 12, Olinde 9, Delow 6, Spagnolo 6, Nikic 5, Samar 3 Зрители: 6000

MLP Academics Heidelberg – EWE Baskets Oldenburg 83:92 (22:26,18:20,22:23,21:23)

точки MLP Academics Хайделберг: Кестелут 16, Ласизи 15, Макгирл 13, Карол 10, Кесен 9, Ципсер 7, Вюрцнер 6, Уейли 4, Хундт 3 EWE Baskets Олденбург: Д. Russell 21, Williams 21, Manning Jr. 18, Chapman 10, Schoormann 8, Foster 5, Wank 5, Agbakoko 2, Izundu 2 Зрители: 3169

Rasta Vechta – Walter Tigers Tübingen 103:72 (32:20,23:22,25:16,23:14)

Боли Раста Вехта: Амину 24, Грюнло 14, Ивунду 14, Фланиган 12, Швигер 9, Уилямс 7, Диало 6, Кухсе 6, Рийвс 5, Фернер 4, ван Слутен 2 Walter Tigers Tübingen: Jackson 16, Boeheim 12, Otto 12, Philipps 9, Akobundu-Ehiogu 7, Ersek 5, Kivimäki 5, Jönke 3, Lanmüller 3 Зрители: 3140