péntek, május 10, 2024
HomeBasketballAz Alba Zoosmant ünnepli - a Bayern kikapott Milánóban

Az Alba Zoosmant ünnepli – a Bayern kikapott Milánóban

Az Alba és a Bayern társaságában kedden mindkét német csapat pályára lépett az Euroligában. A berliniek nagyon jól teljesítettek Isztambulban és 66:57-re nyertek, a münchenieknek vereséget kellett elfogadniuk. Az Ulmnak viszont esélye sem volt az Eurocupban.

Az

Alba Berlin megőrizte esélyét az Euroliga rájátszásának elérésére. Két nappal a Chemnitz elleni fárasztó 64:81-es Bundesliga-vereség után a súlyosan megfogyatkozott fővárosiak 66:57-re (37:27) nyertek a Fenerbahce Isztambul otthonában, és a 26. mérkőzésen aratott tizenkettedik győzelmükkel tartják a kapcsolatot a nyolcadik helyhez, ami a rájátszáshoz elegendő. Yovel Zoosman volt a legeredményesebb berlini pontszerző 20 ponttal.
Az

Alba négy játékost is le kellett cserélnie Isztambulban. A hosszútávon sérült Marcus Eriksson és Louis Olinde mellett két Corona-ügy is volt a csapatkapitány Luke Sikma és Tamir Blatt személyében. A berliniek rosszul kezdtek, és gyorsan 0:7-es hátrányba kerültek. Csak alig három perc elteltével Ben Lammers szerezte az első pontokat. Az első negyedben összesen hat labdavesztés eleinte megakadályozta a felzárkózást, majd Zoosman háromszor volt eredményes hárompontos vonalról, és az Alba 16:19-nél mindössze hárompontos hátrányban vonult a negyedszünetre.

Az első tíz perchez képest koncentráltabban, jobban védekezett az Alba a házigazdák ellen, és egy 27:4-es futással gyors pontokra és 37:23-as előnyre tett szert 18 perc után. A térfélcsere után mindkét csapat semlegesítette egymást, és a 25. percig csak két-két pontot engedélyezett az ellenfélnek. Zoosman két újabb hárompontosával azonban az Alba 44:31-re növelte előnyét, és tízpontos előnnyel (48:38) mentek az utolsó negyedbe. A házigazdák gyors pontokkal küzdöttek a vereséggel fenyegető veszély ellen, de az Alba a végéig tartotta magát a felfokozott hangulatú mérkőzésen.

Bayern kikap Milánóban

Bátor teljesítményt nyújtott az FC Bayern München kosárlabdacsapata az Armani Milan otthonában az Euroliga keddi játéknapján, de végül 77-84-re (36-33) kikapott. A Bundesliga-csapatnak ez volt sorozatban a harmadik veresége az európai kupában. A legjobb müncheni pontszerző Vladimir Lucic (26 pont) volt.

A bajorok védekezésben adták meg az alaphangot a tavalyi rájátszás negyeddöntőjének visszavágóján: Hat perc után már csak öt pontot kaptak, a második negyed első négy percében a Milan egyáltalán nem szerzett pontot. A müncheniek támadásban nem voltak ennyire meggyőzőek, de a szünetben így is 36:33-ra vezettek.

A harmadik negyedben a vendégek elvesztették a ritmust, 14:23 után hatpontos hátránnyal mentek a záró játékrészbe. Ott a bajorok távolról újra és újra eredményesek voltak, és egy pontra megközelítették a bajorokat. A záró szakaszban azonban a Milan egy 6:0-s futással döntően elhúzott.

A vereség ellenére a müncheniek 12:12-es győzelmi mérleggel továbbra is a nyolcadik helyen állnak. Mögöttük a második német Euroliga-képviselő, az Alba Berlin.

Ulm négy alapembere nélkül egyértelműen veszít

Aközben a Ratiopharm Ulm egyértelmű hazai vereséget szenvedett az Eurocupban: A Bundesliga-klub kedden a török Frutti Extra Bursaspor ellen 72:86 (34:53) arányú vereséget szenvedett. Az Ulm edzőjének, Jaka Lakovicnak négy alapemberét kellett nélkülöznie.

Az Ulm 3:16-os hibás rajtot vett, és négy perc után már kétszámjegyű hátrányban volt. Míg a sváboknak keményen meg kellett dolgozniuk a befejezésekért, a vendégek többször is nyílt dobásokat szereztek a kosár közelében és gyors támadások után. Az Ulm legjobb dobójának, a 20 pontos Semaj Christonnak köszönhetően a házigazdák a második negyedet még kiegyenlítetté tudták tenni, de a nagyszünetben még mindig 34:53-as hátrányban voltak. A második félidőben az ulmiak 13 pontnál közelebb nem jutottak.

A vereség ellenére az ulmi csapat már a mérkőzés előtt bejutott az Euro-kupa legjobb 16 közé. A svábok április 5-én Valenciában játsszák utolsó előselejtezős mérkőzésüket.

Fenerbahce Isztambul – Alba Berlin 57:66 (27:37)
Isztambul legjobb gólszerzője: Mahmutoglu (16)
A berlini csapat legjobbjai: Zoosman (20), Smith (14) a berlini csapatban.

Armani Milan – Bayern München 84:77 (33:36)
A Milan legjobbjai: Shields (22), Melli (11), Hall (11)
A legjobb dobók Münchenben: Lucic (26), Jaramaz (14), Hilliard (11).

ratiopharm Ulm – Bursaspor Basketbol 72:86 (15:32)
Ulm legjobbjai: Christon (20), Blossomgame (14), Jallow (12), Bretzel (10)
A Bursaspor legjobbjai: Hayes (25), Dudzinski (14), Needham (13), Bitim (12), Andrews (11)