csütörtök, május 2, 2024
HomeBasketballAlba veszi át a piros lámpást - a Bayern kikapott Milánóban

Alba veszi át a piros lámpást – a Bayern kikapott Milánóban

AzAlba Berlin nem találja a ritmust az Euroligában. A berliniek a szezon második felének első hazai mérkőzésén kikaptak a Virtus Bolognától, így átvették a piros lámpást. Az FC Bayern eközben Milánóban szenvedett vereséget

Az Euroliga továbbra is piros rongy az Alba Berlin számára. A fővárosi klub péntek este 68:83 (27:48) arányban kikapott a Virtus Bolognától, így szezonbeli 19. mérkőzésén a 16. vereségét könyvelte el – az Albatroszok sorozatban negyedik vereségük után a liga utolsó helyén állnak, és gyakorlatilag esélyük sincs a rájátszásba jutásra.

Az Alba pocsékul kezdett, az első negyedben mindössze kilenc pontot szerzett, cserébe viszont bődületes 26-ot kapott. A második és a negyedik negyedet is elvesztették, a harmadikat pedig csak kilenc ponttal nyerték, vagyis a vereséget már nem lehetett megingatni. A világbajnok Johannes Thiemann és a bolognai Matteo Spagnolo voltak a mérkőzés legjobbjai 9589 néző előtt, egyenként 13 ponttal

Az utolsó negyedben elhúzott a Milan a Bayerntől

Az FC Bayern Münchennek sem volt mit nevetnie, pár nap alatt második mérkőzését is elveszítette Olaszországban. A német válogatott Johannes Voigtmann irányításával 62:76-ra (27:34) kaptak ki az Armani Milan otthonában – két nappal korábban az FCB már kikapott a Virtus Bolognától (83:85).

Milánóban csak Serge Ibaka (16 pont) hozta a szokásos formáját – támadásban nem sok minden jött össze, védekezésben pedig hiányzott az intenzitás. A München nem játszott jó első félidőt, és megérdemelten maradt alul a szünetben. A harmadik negyedben volt egy visszatérés, de ez rövid életű volt. A hazaiak a záró játékrész elején egy 20:2-es futással döntően elhúztak.

Nyolc győzelemmel és tizenegy vereséggel a Bayern mérlege jelenleg kevés lenne a rájátszást érő helyhez. Voigtmann öt pontot szerzett az olaszoknál, míg Maodo Lo combsérülés miatt nem léphetett pályára

Alba Berlin – Virtus Bologna 68:83 (27:48)

Legjobb pontszerzők Alba Berlin: Spagnolo (13), Thiemann (13), Brown (12)
Virtus Bologna: Dunston (12), Shengelia (12), Lundberg (11), Hackett (10)