csütörtök, március 28, 2024
HomeSerie AÁbrahám pontot mentett Dybala torinói visszatérésénél

Ábrahám pontot mentett Dybala torinói visszatérésénél

Az AS Roma és a torinói Juventus is veretlen maradt a harmadik játéknap után: a közvetlen párharcban 90 perc után sem született győztes

Az AS Roma két meccses torinói nyeretlenségi sorozata előtt minden szem Dybalára szegeződött, aki a nyáron, hét év után az Öreg Hölgynél töltött idő után a Romához költözött, és most először tér vissza régi állomáshelyére.

Alig egy perc elteltével azonban már nem a Róma új 21-es számú játékosára, hanem Vlahovicra, a Juve csatárára szegeződött minden tekintet, aki szabadrúgást végzett el. Ígéretes helyzet, körülbelül 25 méterre a kaputól – a szerb nem hagyta magát megfosztani tőle: A labdát a fal fölött a jobb felső sarokba emelte. A labda a keresztlécet érintette, majd a hálóba vágódott (2. félidő).

Locatelli gólja nem számít

A tökéletes kezdés után a mérkőzés előrehaladtával az Öreg Hölgynek sikerült irányítania a játékot. A Roma alig-alig volt veszélyes Szczesny kapuja előtt, míg a Juvénak voltak lehetőségei a 2-0-ra.

Előbb Cuadrado nem talált be Rui Patricio ellen a vendégek kapujába (16.), nem sokkal később Locatelli állítólagos góljának (25.) örülhettek a bianconerik, de a képek visszanézése után a gólt visszavonták Vlahovic korábbi kézilabdája miatt.

Abraham egyenlít a Romának

A szünet után eleinte a Juve maradt a jobb csapat, Cuadrado (55.) és Alex Sandro (62.) teremtett gólveszélyt. Ezután azonban a hazaiak csak reagáltak – és Ábrahám előbb közelített, majd végrehajtott.

Előbb a vendégek csatára lőtt mellé a fordulásból (68.). Nem sokkal később egy szöglet után, miután Dybala a második kapufára élesített egy sarokrúgást, felugrott egy fejesre, és a kapu elé helyezett. Szczesny közelről volt tehetetlen, és nem tudta megakadályozni az egyenlítő gólt (69.).

A torinóiak a végéig nem találtak kiutat a letargiából. Mivel azonban a Róma nem tudott több veszélyt kifejteni, maradt az 1-1. Így mindkét csapat veretlen maradt a még fiatal szezonban.

A Serie A következő játéknapja már ezen a héten lesz: a Juve szerdán (20.45) a La Spezia csapatát fogadja. Egy nappal korábban (20.45) a Roma hazai mérkőzést játszik az AC Monza ellen.