четвъртък, април 25, 2024
HomeSerie AАбрахам спасява точка при завръщането на Дибала в Торино

Абрахам спасява точка при завръщането на Дибала в Торино

И AS Roma, и Ювентус Торино остават непобедени и след третия ден: В директния двубой след 90 минути нямаше победител.

Когато АС Рома, който спечели два пъти досега, гостува в Торино, всички погледи бяха насочени към Дибала, който премина в Рома през лятото след седем години в „Старата госпожа“ и сега се завръща за първи път на старото си място.

След само една минута обаче всички погледи вече не бяха насочени към новия номер 21 на Рома, а към Влахович, нападателя на Юве, който изпълни свободен удар. Обещаваща позиция, на около 25 метра от вратата – сърбинът не се остави да бъде лишен от нея: Той вдигна топката над стената и я прати в горния десен ъгъл. Топката докосна напречната греда и след това влезе в мрежата (2-ро полувреме).

Гол на Локатели не се зачита

След перфектното начало Старата госпожа успя да контролира играта в хода на мача. Рома почти не беше опасна пред вратата на Шчесни, докато Юве имаше шансове да направи 2:0.

Първо Куадрадо не успя да се разпише срещу Руи Патрисио във вратата на гостите (16-и), а малко по-късно „бианконерите“ ликуваха заради предполагаем гол на Локатели (25-и), но след прегледа на снимките голът беше отменен заради предишна игра с ръка на Влахович.

Abraham изравнява за Roma

След почивката Юве първоначално остана по-добрият отбор, като Куадрадо (55-и) и Алекс Сандро (62-и) създадоха опасност за гола. След това обаче домакините се ограничиха до реакция – и Abraham първо се приближи, а след това изпълни.

Първо нападателят на гостите пропусна с удар от движение (68-ата минута). Малко след това той се изправи за удар с глава, след като Дибала беше изострил ъглов удар на втора греда и го вкара пред вратата. Шчесни беше безсилен от близко разстояние и не успя да предотврати изравнителния гол (69.).

Отборът от Торино не успя да намери изход от летаргията си до края. Но тъй като Рим не успя да развие повече опасности, резултатът остана 1:1. Така двата отбора остават без поражение през все още младия сезон.

Следващият мач в Серия А вече е насрочен за тази седмица: Юве ще бъде домакин на Ла Специя в сряда (20.45 ч.). Ден по-рано (20.45 ч.) Рома играе домакинския си мач срещу AC Monza.