péntek, április 19, 2024
HomePremier LeaguePremier League-rekord: A Liverpool 9-0-ra verte a Bournemouth-t

Premier League-rekord: A Liverpool 9-0-ra verte a Bournemouth-t

A vegyes szezonkezdet után, amelybe a Manchester United elleni vereség is beletartozott, az FC Liverpool a feljutott Bournemouth ellen kijutott a frusztrációból, és megszerezte első győzelmét a szezonban.

Azután, hogy az első három mérkőzésen mindössze két pontot gyűjtött, a Liverpool FC szombaton pontosan úgy kezdett, ahogyan azt az önbizalom növeléséhez kellett. Luis Diaz fejelte be Firmino keresztlabdáját a korai vezetésért (3.). A Vörösöknél a csomó feloldódott, akiknél Milner helyett Fabinho került a kezdő tizenegybe, ellentétben a hétfői, Manchester United elleni 2-1-es vereséggel. Firmino eladott labdájából a fiatal Elliott lett a beállós, aki a kapu széléről lőtt a kapuba (6. perc).

Salah kétszer is hozzátehetett volna a házigazdáknak, akik az előző hét Premier League-meccsük mindegyikén 1-0-ra maradtak alul. De egyszer az egyiptomi valahogy közelről mellé lőtt (16.), egyszer Travers kapus mentett (19.). A harmadik találat tehát Alexander-Arnoldé volt, aki jó 20 méterről remekül lőtt a sarokba (28.). Az első három gólnál asszisztáló Firmino volt olyan lélekjelenléttel, hogy 4-0-ra növelte az előnyt (31.), majd a 200. Premier League-meccsén pályára lépő van Dijk egy szögletet követően fejelt a kapuba, így a szünetben már 5-0 állt az eredményjelzőn (45.).

Hasztalan hívtak 10-eseket a pályára – Premier League-debütál Bajcetic

És nem lett jobb a szánalmas feljutónak: nem sokkal a folytatás után Mepham a saját kapujába nyújtotta Alexander-Arnold keresztlabdáját, és féltucatnyira növelte a különbséget (46.). A Liverpool kicsit lelassult, de továbbra is ontotta a gólokat: Firmino két gól és három assziszt után egy duplával (62.) búcsúzott, mielőtt véget ért volna a mérkőzés. A fiatal spanyol Bajcetic (17) Premier League-debütálását ünnepelte az LFC színeiben.

A csereként beálló Fabio Carvalho gólja (első liverpooli találata, 80.) és Luis Diaz második fejese (85.) révén az Anfield továbbra is a Premier League történetének első kétszámjegyű győzelméről álmodhatott. Bournemouth már régen felhagyott minden ellenállással. A tömeg „Tízet akarunk” követelései azonban nem teljesültek.

Az eredmény a liga 30 évvel ezelőtti megalakulása óta negyedszerre 9-0-s győzelem volt. Korábban a Manchester United (1995 az Ipswich ellen, 2021 a Southampton ellen) és a Leicester City (2019 Southamptonban) érte el ezt a bravúrt.

Érdekes módon a tavalyi gólkirály Szalah nem jegyzett pontot a Vörösök elsöprő győzelmében, akik szerda este az újgazdag Newcastle Unitedet fogadják.