szombat, május 4, 2024
HomeNBAA vereség csúcsán: Abdul-Jabbar

A vereség csúcsán: Abdul-Jabbar

Lebron James valószínűleg nem kerül ma este a pálya szélére annak ellenére, hogy új NBA-rekordot állított fel: a szupersztár elismerte, hogy karrierje legnagyobb vereségét szenvedte el a Sixers ellen

Egy este, amit LeBron James el fog felejteni: A szupersztár lehet, hogy hétfő estétől az NBA történetének legtöbb játékperccel rendelkező embere, de szinte azonnal utána elszenvedte hosszú pályafutása legnagyobb vereségét a világ legjobb bajnokságában.
A kaliforniaiak a Wells Fargo Centerben 94-138-ra, 44 pontos különbséggel kaptak ki a Philadelphiától. Ismeretlen terep a 38 éves James számára (-42 eddig 2019-ben az Indiana ellen), aki ezután csalódottan jegyezte meg, hogy „sok mindennek” meg kell változnia a 18 győzelemmel bajnokin, amely így 10-8-ra áll. A „Király” ugyan 18 pontjával a vendégek legjobbja volt, de egyetlen lepattanót sem szedett, és 30 perc játék után már végzett is a mai napon, ahogy a többi kezdőjátékos is.

Embiridis ismét dominál

A Clippers veresége a Nuggets B csapatától – Westbrook légpuskája

7-9 A Los Angeles Clippers 104-113-as vereséget szenvedett a Denver Nuggets ellen a szupersztár Nikola Jokic (hátprobléma), valamint Jamal Murray és Aaron Gordon játékosok hiánya ellenére. A Clippers a záró negyed elején még 90-80-ra vezetett, de aztán a coloradói vendégek (12-6) Reggie Jackson (35 pont, 13 assziszt) és DeAndre Jordan (21 pont, 13 lepattanó) – mindketten korábbi Clippers-játékosok – révén fordítottak. „Egyértelműen az egyik legédesebb győzelem” – mondta Jackson rendkívül elégedetten, miután több sikeres pick-and-rollt is végrehajtott Jordannel.

A világbajnok Theis 12 perc alatt négy pontot szerzett új csapatában. Kawhi Leonard 31 ponttal vezette a kaliforniaiak pontszerzőit, Russell Westbrook pedig a büntetővonalnál hagyott ki egy légpasszos labdát a 98-102-es győzelem alkalmával…