hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballA Valencia esélyt sem hagy az Ulmnak - az óriások elveszítették az...

A Valencia esélyt sem hagy az Ulmnak – az óriások elveszítették az első negyeddöntős meccset

Ratiopharm Az Ulm keserű vereséget szenvedett az Eurocupban. Nem ment jobban az MHP Riesen Ludwigsburg számára sem Romániában.

Nem volt sok tétje az Ulm számára a spanyol élvonalbeli valenciai klub vendégjátékának: a dunaújvárosiak már bebiztosították a B csoport 8. helyét, így az Eurocup utolsó fordulójában szerepelnek. Az utolsó csoportmérkőzésen Jaka Lakovic vezetőedző néhány fiatalt is bevetett, és így játékgyakorlatot szerzett nekik.
A hazaiaknál más volt a helyzet: a Valenciának – a korábbi berlini játékossal, Martin Hermannssonnal a soraiban – még győzelemre volt szüksége a második hely bebiztosításához. Ennek megfelelően a négyszeres Euro-kupa-győztes nagy motivációval kezdte a Bundesliga jelenlegi negyedik helyezettje elleni mérkőzést, és gyorsan kényelmes előnyre tett szert. A Valencia a szünetben már 22 ponttal vezetett, és legkésőbb a harmadik játékrészben elhúzott. Az utolsó negyed, amely még az Ulm javára alakult (26:21), már nem bírt jelentőséggel, és végül a vendégek egyértelmű, 71:103-as vereséget szenvedtek.

„A körülmények és a fiatal csapatunk miatt a Valencia teljesen a maga oldalára állt. Szeretnék gratulálni a Valenciának a győzelemhez és a második helyhez, természetesen sok sikert kívánok nekik a rájátszásban is” – mondta Lakovic. „Fiatal játékosaink számára ez egy jó lehetőség volt arra, hogy meccsgyakorlatot szerezzenek, ami egyik-másikuknak talán hiányzott a szezon során.”

Míg a németeknél Karim Jallow (19 pont) tűnt ki, addig a Valenciánál Bojan Dubljevic (19) és a fiatal Guillem Ferrando volt meggyőző.

Az MHP Riesen Ludwigsburg eközben szoros vereséggel kezdte a kosárlabda Bajnokok Ligája negyeddöntős sorozatát. A Bundesliga-klub kedden 73:76-ra (34:37) kikapott az U-BT Kolozsvár otthonában az első párharcban. Ez azt jelenti, hogy a nyomás máris nagy: a román klub elleni második vereség esetén (április 13-án) a svábok kiesnek. Összesen csak három párbaj lehet.

A Ludwigsburg a szokásos agresszív védekezéssel jobban kezdett kedden, de támadásban nem találta a ritmust: Az első negyedben a vendégek mindössze 13 pontot szereztek az érzelmekkel teli, felfokozott hangulatú mérkőzésen. A második negyedben John Patrick edző csapata többször is a kosár közelébe hozta a labdát, ahol Ethan Happ különösen meggyőző volt. A szünetben azonban a ludwigsburgiak még mindig 34:37-es hátrányban voltak.

A harmadik szakasz közepén egy 13:2-es futás lendületet adott a Bundesliga-csapatnak, de az utolsó játékrészben a Kolozsvár több sikeres hármassal megfordította a mérkőzést. Az utolsó másodpercekben a Ludwigsburg legjobb pontszerzőjének, Jonah Radebaugh-nak (16 pont) volt esélye az egyenlítésre, de elhibázta a hárompontosát.

A Bajnokok Ligájában a negyeddöntőket „legjobb háromból három” játékmódban játsszák. Az a csapat jut az elődöntőbe, amelyik először nyer két mérkőzést. Április 13-án a ludwigsburgiak a romániai klubot fogadják a második mérkőzésen.