szombat, április 27, 2024
HomePremier LeagueA Szentek három perc alatt megfordították a mérkőzést: A Tottenham kikapott a...

A Szentek három perc alatt megfordították a mérkőzést: A Tottenham kikapott a Southamptontól

A Tottenham Hotspur nem tudott továbbjutni a rivális Arsenal FC mellett. Az észak-londoniak 3-2-re kikaptak a Southampton otthonában, amely tisztességesen helytállt.

A kezdés előtt egyértelmű volt, hogy ha a Spurs legyőzi a Southamptont, akkor megelőzi az Arsenalt és feljön a hatodik helyre a tabellán. A házigazdáknak azonban már a kezdetektől fogva gondjaik voltak Ralph Hasenhüttl jól szervezett csapatával. Ennek ellenére a Tottenham 18 perc után 1-0-ra szépített, de Bednarek, a Szentek játékosa is közreműködött, a saját hálóját találta el. Reguilon előtte nem szerzett gólt(16.).

Saints először egy sornyi lehetőséggel és egy öngóllal

De a hátrány egyáltalán nem sokkolta a vendégeket. Nem sokkal később Broja megérdemelten egyenlített (23.), sőt, még egy újabb gólt is szerzett (36.). Néhány csapattársához hasonlóan azonban ő sem juttatta át a labdát a vonalon – Perraud a keresztlécet sem találta el (43.). A Tottenhamnek viszont sokáig nem voltak nagy lehetőségei, Kane végül az 54. percben közel került a gólszerzéshez, de csak mellé fejelt.

Son gólt lő – Ward-Prowse keresztlabdája a szerencsésebbikbe

Son a 16. percben szépített, bár a Tottenham 2-1-jét Emerson Royal próbálkozása után Borja ellen vitatták (70.). A záró szakaszban a hanyag Spurs-szélső Ward-Prowse kétszer is hagyta, hogy a labda akadálytalanul a tizenhatosba kerüljön – Elyounoussi (79.) és Adams (82.) pedig három percen belül gond nélkül bólintott be.

Rövid ideig még úgy tűnt, hogy a Tottenham itthon tart egy pontot. Joker Bergwijn a hosszabbítás harmadik percében a labdát a vonalon túlra helyezte, így 3-3 lett a végeredmény. A holland azonban előzetesen szabálytalan volt. A Spurs tehát továbbra is hetedik. Hasenhüttl csapata ugyanúgy kupadöntőt játszott, mint a ManCity elleni bajnoki mérkőzésen.