szombat, április 27, 2024
HomeFootballA megfogyatkozott Mané negyeddöntőbe juttatta Szenegált a megfogyatkozott Zöld-foki Köztársaság ellen

Senegál eddig küszködött az Afrika Kupán, de a Zöld-foki Köztársaság ellen viszonylag kényelmesen jutott a negyeddöntőbe. A Liverpool játékosa, Sadio Mané szerezte a döntő gólt a 2-0-s győzelem alkalmával, de nem sokkal később kábultan kellett elhagynia a pályát.

Szenegál, amely több Bajnokok Ligája-klubból érkező játékost is bevetett, az Afrika-kupa legjobb 16 között a Zöld-foki szigetekkel találkozott, amelynek játékosai többsége élvonalbeli, de inkább kisebb európai bajnokságokban játszik.

Az első mérkőzésen a Kamerun-Komorosz-szigetek (2-1) mérkőzés előtti tömegpánik tragédia után a kezdés előtt egyperces néma csenddel emlékeztek az érintettekre.

Senegal ötletek nélkül, hiába létszámfölényben a 21. perc óta

A mérkőzés legelején Szenegálnak volt a legnagyobb lehetősége az első 45 percben, amikor Mané mintegy 13 méterről a jobb kapufa mellé lőtte a labdát. Ezt követően a Teranga Lions nem tudott igazi gólszerzési lehetőséget kialakítani – annak ellenére, hogy a 21. perc óta vezetett. Ebben a percben a középpályás Patrick Andrade-nak el kellett hagynia a pályát, miután a boka fölött nyitott talppal megütötte Pape Gueye-t. Eredetileg csak sárga lapot kapott, de a videoképek megtekintése után a játékvezető egyenesen piros lapot adott neki.

Nehéz ütközés Mané és a kapus Vozinha között

Pár perccel a kezdés után heves összecsapás történt Mané és a Zöld-foki Köztársaság kapusa, Vozinha között. A tizenhatoson kívül egy magas labdát kergettek fejjel, és összeütköztek. A Liverpool támadójának a tarkója vérzett, míg a kapus kábultnak tűnt, és le kellett cserélni. A játékvezető, miután újra megnézte a jelenetet, szintén úgy döntött, hogy piros lapot ad – ami kemény döntés volt, mivel mindketten csak a labdát nézték. Így a Zöld-foki szigeteknek mindössze kilenc játékossal kellett befejeznie a mérkőzést.

Nagyjából hat perc elteltével a hosszabbításban Mané egyelőre folytatta, csapata a folytatásban jelentősen növelte a nyomást, és több lehetőséget is kialakított. A 63. percben aztán Mané szerezte meg az immár megérdemelt nyitógólt, láthatóan még mindig kábult állapotban: a Bayern védője, Sarr szöglete után teljesen egyedül maradt, és 15 méterről, nagy technikai bravúrral a jobb felső sarokba pöckölte a labdát.

Nem sokkal később azonban Mané az arca elé tette a kezét, és úgy hadonászott vele, mint egy ablaktörlővel – valószínűleg azt akarta jelezni, hogy az ütközés miatt nagyobb fájdalmat érzett. Ezután elhagyta a pályát.

Döntés a hosszabbításban

Nem sok minden történt a folytatásban, Szenegál végül a hosszabbításban döntötte el a mérkőzést az Olympique Marseille játékosa, Bamba Dieng révén, aki Mané helyett állt be egy ellentámadás után.

Nem sok minden történt a folytatásban.

A 2-0-s állásnál ismét kevés gól esett, ahogy eddig is a torna során, és Szenegál számára is. Az eddigi 41 meccsből mindössze hét alkalommal született háromnál több gól, Szenegál eddigi gólkülönbsége négy mérkőzés után 2-0. A negyeddöntőben (vasárnap, 20 óra) Szenegál most Malival vagy Egyenlítői-Guineával találkozik, akik szerdán 20 órakor