péntek, május 10, 2024
HomeFootballNem csak Hakimi lőtt gólt: Marokkó hátrányból fordított Malawi ellen

Nem csak Hakimi lőtt gólt: Marokkó hátrányból fordított Malawi ellen

Malawi 35 méterről lőtt álomgólja után sokáig tartott Marokkónak, de végül Achraf Hakimi lenyűgöző szabadrúgásgóljának köszönhetően 2-1-re győztek az Atlasz Oroszlánok.

Marokkó az esélytelenebb Malawival került össze az Afrika-kupa legjobb 16 között, miután a csoportkör utolsó játéknapján tisztes 0-0-s döntetlent ért el Szenegál ellen, és először jutott tovább a csoportkörből. Marokkó kezdőcsapatában a kapus Bono, a csatár En-Nesyri (mindketten Sevilla FC) és a PSG védője Hakimi.

Alig hét perc elteltével sokkolta a címvédő csapatát a malawi Gabadinho Mhango, aki 35 méterről, szenzációs lövéssel a jobb sarokba lőtte a torna harmadik gólját. Hakimi követte őt, de nem akadályozta meg a lövöldözésben. Ráadásul Bono kapus egy kicsit túl messze állt a doboza előtt. Az Atlasz Oroszlánok két évvel ezelőtti, Benin elleni 16-os kiesésének emlékei felidéződtek.

Elkerülhetetlen egyenlítő gól En-Nesyri révén

Marokkó uralta a mérkőzést, de a 23. percben Mhango révén Malawi újabb jó lehetőséghez jutott, de ezúttal 13 méterről kevéssel mellé lőtt. A kedvenceket ez nem hatotta meg, és a szünet előtt négy jó lehetőségük is volt: Hakimi 20 méterről, szabadrúgásból nem találta el Thomut (28.), Saiss pedig öt méterről fejjel a keresztlécet találta el (34.). Hat perccel később Hakimi a kapufát találta el (40.), Boufal pedig öt méterről szerencsétlenül lőtt fölé.

A sok lehetőség után az Atlasz Oroszlánok végül az első félidőben egyenlítettek: Amallah keresztlabdája után a sevillai En-Nesyri minden védő fölé emelkedett, és Thomu mellett erőből a hálóba fejelte a labdát.

Marokkó továbbra is következetlen – de aztán jön Hakimi

A második félidő elején ismét nyíltabbá vált a játék, de 15:3 kapura lövés és 75 százalék körüli labdabirtoklás mellett továbbra is Marokkó volt a jobb csapat – de még mindig nem volt egységes. A 64. percben a csereként beállt Mmaee fejelt szabadon, de a labda elhajlott, és csak kevéssel ment el a kapu mellett.

Húsz perccel a vége előtt Hakimi világklasszis ismét lecsapott – akárcsak a Gabon elleni utolsó csoportmeccsen (2-2), Marokkó legszembetűnőbb játékosa szenzációsan helyezett el egy szabadrúgást mintegy 25 méterről a kapuba, ezúttal a jobb sarokba. A 77. percben Mmaee erős munkája után En-Nesyri alakíthatta volna ki a 3-1-es végeredményt, de a labdát a kapu bal oldalába lőtte. Az utolsó percekben Malawi ismét nyomást gyakorolt, de nem tudott gólszerzési lehetőséget kialakítani.

Ez a malawi harmadik szereplése és első kiütéses mérkőzése után kiesett a tornáról. Marokkó a negyeddöntőben az Elefántcsontpart-Egyiptom összecsapás győztesével találkozik jövő vasárnap (17 óra).