szerda, május 15, 2024
HomeBasketballA Ludwigsburg a negyeddöntő felé tart

A Ludwigsburg a negyeddöntő felé tart

Az MHP Riesen Ludwigsburg jó eséllyel pályázik a FIBA Kosárlabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutásra. A német kosárlabdaligás klub szerdán hazai pályán 71:59-re (25:32) verte a JDA Dijon együttesét

Ez azt jelenti, hogy a Ludwigsburg a Telekom Baskets Bonnhoz hasonlóan három győzelemmel és egy vereséggel áll a középszakasz-csoportjában, míg a Dijon és a Galatasaray Istanbul csak egy-egy mérkőzést nyert meg. Az európai kupák negyeddöntőjébe az első két helyezett csapat jut be.

A Ludwigsburg rosszul kezdett: négy perc után mindössze két gólt kapott, de már ötször elvesztette a labdát. A hazaiak sikeres hármasokkal lendültek játékba, és az első negyed után mindössze 13:16-os hátrányban voltak. A második játékrészben teljesen elvesztették a fonalat a svábok, a nagyszünetre 16 eladott labdát kaptak, és nem panaszkodhattak a 25:32-es hátrányra.

A Ludwigsburg a harmadik játékrészben kapott először valamiféle ritmust, és nem sokkal a negyed vége előtt egyenlített, így 43:43-ra alakult az állás. A Ludwigsburg hat perccel a vége előtt az első negyed vége óta először vette át a vezetést, és egy 9:0-s futással átvette a lendületet. A Ludwigsburg legjobb pontszerzője, Jayvon Graves (20 pont) két perccel a vége előtt egy látványos slam-dunkkal koronázta meg a teljesítményét, amivel 64:55-re alakult az állás.