szerda, április 24, 2024
HomeSerie AA Fiorentina kapusa besegít: Rafael Leao egy lépéssel közelebb hozta a Milant...

A Fiorentina kapusa besegít: Rafael Leao egy lépéssel közelebb hozta a Milant a bajnoki címhez

A listavezető Milan vasárnap a Firenze ellen sem hagyta magát, és egyre közelebb kerül a bajnoki címhez. A Fiorentina kapusa is benne volt a munkás győzelemben.

Az előző héten a Milan 2-1-es győzelmét a Lazio ellen a hosszabbításban szerezte, a Firenze ellen pedig a késői győztes góllal. A változatlanul kezdő Milan eleinte nehezen lendült játékba a kellemetlenkedő Fiorentina ellen, amely a 10. percben majdnem megszerezte a vezetést. Igor egy szöglet után még a labdát is elvihette, de 12 méterről leadott ballábas lövése csak a kapu mellé szállt.

De Giroud-nak volt a legjobb lehetősége a szünet előtt. Kessié hajszálpontos passza szemet gyönyörködtető volt, a francia a kapus Terracciano lába fölött, de a kapu mellett is átemelte a bőrt (17.). Bár a mérkőzés egyáltalán nem volt kiábrándító, a szünetben gól nélküli döntetlen maradt.

De aztán a Milan felpörgött. Rafael Leao (47.) és Theo Hernandez (53.) is kihagyta a lehetőséget, Kessié (52.) pedig egy erős bal lábas, éles szögből leadott lövéssel bukott el a remeklő Terraccianón, aki éppen időben dugta ki a lábát.

A Fiorentina kapusa készíti elő Rafael Leao győztes gólját

A 67. percben Ibrahimovic is beszállt, de nem volt döntő szerepe (a svéd a Lazio győztes gólját készítette elő). A meccs győztese nem egy öregfiú, hanem egy fiatal: az addig biztos kispadon ülő kapus Terracciano teljesen elhibázott egy passzt a jobb oldalon. A labda pont Rafael Leao lábánál landolt, aki 20 méterre a kaputól megkapta a labdát, belépett a büntetőterületre, majd a kapuba fejelt. A 22 éves játékos a rövid sarokba tartó lövéssel megfogta Terraccianót – 1:0, 82. perc.

Öt perccel korábban Maignan kapus nagyszerű reflexmozdulattal hárította Cabral fejesét, és a Fiorentina nem hagyta magát. Ez azonban nem volt elég a Rossoneri ellen, akik egyre közelebb kerülnek a bajnoki címhez. A következő akadály jövő vasárnap vár rájuk a Hellas Verona otthonában.