vasárnap, április 28, 2024
HomeBasketballA Bayern megállítja a Valenciát és tartja a lépést a rájátszást érő...

A Bayern megállítja a Valenciát és tartja a lépést a rájátszást érő helyekkel

Az Euroligában a Bayern München 8-9-re javította mérlegét, miután az FCBB csütörtökön szűken legyőzte a Valenciát (9-8). A spanyolok a legutóbbi öt Euroliga-meccsükből négyet megnyertek

Az FC Bayern München tovább javította esélyeit az Euroliga rájátszására. Pablo Laso vezetőedző csapata csütörtökön 85:84 (38:39) arányban nyert a spanyol Valencia BC ellen, így egy győzelemre csökkentette a hátrányát a rájátszás áhított helyeihez.

A szezon első felének végén a müncheniek nyolc győzelemmel és kilenc vereséggel a tizenkettedik helyen állnak a tabellán.

Az első két negyedórában a két csapat szemtől-szembe párharcot vívott egymással. Egyik csapat sem tudott elhúzni, az előny folyamatosan cserélődött. A vendégek 20 perc után mindössze egy ponttal vezettek.

A szünet után ugyanígy folytatódott a játék. Az FC Bayern minden egyes jó spanyol támadás után visszajött: a Valencia a harmadik negyedben négy perc után 52:45-re vezetett, de a hazaiak két perccel később egyenlítettek, így 54:54 lett az állás.

16 másodperc és három büntető: túl későn jön a Valencia válasza

Az utolsó periódus izgalmas maradt. Vladimir Lucic 16 másodperccel a vége előtt két büntetőt is bedobott, így 84:81-re alakult az állás. 85:81-re Carsen Edwards is a büntetővonalról, de a vendégek sikeres távoli dobása túl későn jött. A müncheniek legjobb pontszerzői Leandro Bolmaro és Devin Booker voltak egyenként 13 ponttal.

Bayern München – Valencia Basket 85:84 (38:38)
A müncheniek legjobb pontszerzői: Booker (13 pont), Bolmaro (13), Lucic (12), Obst (12), Brankovic (11) Edwards (10).
Valencia: Davies (21), Jones (19)