péntek, május 17, 2024
HomeFootball90.+9! Gomis értékesíti a negyedik büntetőt és megváltja a Galatasarayt

90.+9! Gomis értékesíti a negyedik büntetőt és megváltja a Galatasarayt

A Galatasaray Istanbul megszerezte idei első győzelmét. A Göztepe Izmir ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen a döntő találat a hosszabbítás kilencedik percében született.

A Galatasaray Isztambul ebben a szezonban nincs abban a helyzetben, hogy a bajnoki címért vagy a nemzetközi helyekért harcoljon, a török rekordbajnok jelenleg a tabella alsó felében áll. Ahhoz, hogy ne essenek bele a kiesési harcba, Domenec Torrent edző csapatának sürgősen győzelemre volt szüksége a Göztepe Izmir ellen – ez legyen az év első győzelme.

A vendégek jól kezdtek, a védő Nelsson már három perc után vezetéshez juttatta őket. „Cim Bom” azonban nem tudta követni a folytatást, nem sokkal a szünet előtt Ndiaye rontotta el a meccset, és a pontról egyenlített. Húsz perccel a vége előtt a szenegáli játékos tizenegy méterről ismét betalált – és még a Göztepe-t is vezetéshez juttatta.

Galatasaray nehezen birkózott meg a hátrányával, de a joker Gomisban bízhatott. A francia a 74. perc után, 180 másodperccel a rendes játékidő vége előtt állt be, a 36 éves játékos az est harmadik büntetőjét értékesítette, így 2-2. De nem ez lett az utolsó büntető, a hosszabbítás kilencedik percében Arda Kardesler játékvezető ismét a pontra mutatott. Ismét Gomis lépett elő, ismét gólt szerzett – tökéletes volt a Gala 3-2-es idegenbeli győzelme.