понеделник, май 6, 2024
HomeFootball90.+9! Gomis реализира четвъртата дузпа и изкупи вината на Galatasaray

90.+9! Gomis реализира четвъртата дузпа и изкупи вината на Galatasaray

Galatasaray Istanbul постигна първата си победа за годината. При победата с 3:2 над Гьозтепе Измир решаващият гол дойде в деветата минута на продължението.

През този сезон Галатасарай Истанбул не е в състояние да се бори за титлата или за местата, даващи право на участие в международни турнири, а рекордните шампиони на Турция в момента се намират в долната половина на таблицата. За да не изпадне в битката за изпадане, отборът на треньора Доменек Торент спешно се нуждаеше от победа срещу Гьозтепе Измир – тя трябва да е първата за годината.

Гостите започнаха добре, като защитникът Нелсон им даде преднина само след три минути. Но „Cim Bom“ не успя да продължи, малко преди почивката Ndiaye сложи край на мача и изравни от бялата точка. 20 минути преди края сенегалският футболист отново нанесе удар от единадесет метра и дори изведе Гьозтепе напред.

Galatasaray се бореше да се справи с дефицита, но можеше да разчита на wildcard Gomis. Французинът се появи на терена след 74 минути, 180 секунди преди края на редовното време 36-годишният футболист реализира третата дузпа за вечерта, за да оформи крайното 2:2. Това обаче нямаше да бъде последната дузпа, в деветата минута на продължението съдията Арда Кардеслер отново посочи бялата точка. Отново се появи Гомис, отново вкара гол – победата на Гала с 3:2 беше перфектна.