péntek, május 3, 2024
HomeSerie A90.+6! A Milan a bajnoki vezetést akarja, és végzetes ellentámadásba futott bele

Hétfő este korán minden a bajnoki vezetésről szólt a Milan számára. A Rossoneri a Spezia elleni győzelemmel megelőzhette volna az Intert, de a lombardok a hosszabbításban ellentámadásba futottak bele, és 1:2-re kikaptak.

A kiinduló helyzet és a cél egyértelmű volt: a Spezia Calcio elleni mérkőzés végén a Milan az első helyen kell, hogy álljon – egy ponttal megelőzve (és egy meccsel többet játszva) az Intert. Ennek megfelelően a Rossoneri nagy elszántsággal kezdte a mérkőzést, a gyors vezetés volt a Milan célja a múlt csütörtöki, Genoa elleni (3:1 n.V.), energiákat felemésztő kupameccs után. Az első lehetőségek nem sokáig várattak magukra, de Rafael Leao kétszer is kevéssel célt tévesztett (2. és 16. perc) – a második lehetőségnél Spezia kapusa, Provedel első bravúros védésével tűnt ki.

Provedel először erős, majd hanyag és tétova Rafael Leao ellen

Amikor Provedel Ibrahimovic ellen is hárított (27.), kicsit enyhült a hazaiak nyomása, a Spezia némi enyhülést hozott, de aztán nem sokkal a szünet előtt bajba került. Egy saját kapujához érkező bedobás után Provedel rendkívül rosszul kezelte a labdát, így Rafael Leao közbe tudott ugrani. A két játékos összeütközött – és a kissé zavart játékvezető kezdetben lesnek ítélte a labdát. Mivel azonban a labda a Spezia balhátvédjétől, Reca-tól érkezett, ez inkább nonszensz volt. A Milan tiltakozott, ami arra kényszerítette a játékvezetőt, hogy menjen a bírói területre, ahol aztán egyértelműen a Milan javára ítélhetett büntetőt. Theo futott tovább, megterhelte a kapust, de a labdát is csak a jobb kapufa mellé tolta (45.+1).

A liguriai vendégek mély levegőt vettek, és már a félidőben azt hitték, hogy 0-0-ra vezetnek, amikor egy hosszú labda a saját térfelükre szállt. Provedel tétovázott, hogy kifusson – Rafael Leao pedig könnyedén lőtt, így 1-0-ra a Milan (45.+1). Stefano Pioli edző tizenegye az élre állt – és a játékrész és a lehetőségek alapján nagyon megérdemelten vezetett.

Milánó ereje fogyatkozik – Joker Agudelo szúr

A szünet után a Rossoneri nyomott a gyors döntésért, de a Spezia védelme jól szervezett volt, a Milan támadási törekvései pedig egyre átlátszóbbá váltak – a rossz standardok tettek a többiért, hogy a La Spezia meccsben maradjon.

A liguriaiak pedig úgy érezték, hogy a Rossoneri szenved a fogyatkozó erejétől, különösen a párharcokban, ahol nagyjából egy óra után elvesztették az intenzitásukat. Ezt a vendégek a 64. percben kihasználták, amikor a joker Agudelo Verde borotvaéles keresztlabdáját használta ki az 1-1-es egyenlítéshez – a csatár néhány méterről, Maignan kapus elérhetetlenségén túl a hálóba tolta a labdát. A Milan most kiesett, ismét túl sok rést tárt fel, de egyelőre nem büntették meg őket másodszor is. Nem volt, amíg a 80. percben, hogy Ibrahimovic & amp; Co. ment előre újra és egyre inkább csapdába az alulmaradt.

Post time: Dráma öt felvonásban

Az igazi dráma azonban a hosszabbításban következett: Ibrahimovic nem találta el Provedel fordulásból leadott lövését (90.+1). A befejezésnél Rebicet faultolták, a labda továbbgurult a teljesen szabadon álló Junior Messiashoz, aki a bal felső sarokba szögezte a labdát (90.+3) – a lombardok szerencsétlenségére azonban a játékvezető ezredmásodpercekkel a gól előtt lefújta a Rebic elleni szabálytalanságot. Ibrahimovic majdnem a keresztléc alá vágta az ebből adódó szabadrúgást – Provedel nagyot mentett (90.+4). Az ezt követő szögletből pedig „Ibra” fejelt a rövid sarokba, Provedel a vonal előtt a keresztlécre törölte a labdát (90.+5).

pezias Emmanuel Gyasi (r.) ünnepli a győztes gólt.

Ez azonban nem volt elég: a Milan percről percre egyre nagyobb bódulatba merült – és tulajdonképpen megnyitotta a lehetőséget a Spezia Calcio előtt egy utolsó, végzetes ellentámadásra. A csereként beállt Kovalenko keresztbe tette a labdát Gyasinak, aki a mérkőzés utolsó akciójával a hosszú sarokba csúsztatta a labdát a 2-1-es győzelmet jelentő gólt (90.+6).

A Milan álma az első helyről szertefoszlott, míg a Spezia revansot vett a Rossoneri elleni tavaly szeptemberi, szűk 2-1-es hazai vereségért, és örülhetett a kiesés elleni küzdelemben fontos három pontnak.