szerda, május 15, 2024
HomeBundesliga4:1 a Hoffenheim ellen: Gyors váltójátékkal jutott a negyeddöntőbe a Freiburg

4:1 a Hoffenheim ellen: Gyors váltójátékkal jutott a negyeddöntőbe a Freiburg

Az SC Freiburg bejutott a DFB-kupa negyeddöntőjébe. A breisgauiak 4:1-re nyertek a TSG Hoffenheim otthonában

Hoffenheim edzője, Sebastian Hoeneß az Union Berlin elleni 2-1-es idegenbeli vereség után Ruttert és Stillert is bevetette az első tizenegybe. Kramaricnak és Dabburnak egyelőre a kispadról kellett figyelnie.

Az

SC edzője, Christian Streich öt változtatást eszközölt a BVB elleni 1:5-ös vereséghez képest: Nico Schlotterbeck és Mark Flekken személyében két kulcsjátékos tért vissza. Eggestein, Schade és Demirovic is bekerült a kezdő tizenegybe. Uphoff, Gulde, Haberer, Sallai és Jeong a kispadra szorult.

Álomrajt a Freiburg számára – Grifo gólt lőtt

A

Freiburg nagyon labdabirtoklással kezdett, és alig adta át a labdát a hazaiaknak az első percekben. Az első igazi gólszerzési lehetőséggel az SC szerzett vezetést: Grifo, aki maga kezdeményezte az ellentámadást, a bal oldalon kapott labdát Hölertől, és a jobb sarokba lőtt (10. perc).
A

Hoffenheim ezután aktívabb lett, és lehetőségei is voltak: Stiller egy lapos lövéssel csak elvétette (31.). Nem sokkal később azonban Robert Schröder (Hannover) játékvezető a pontra mutatott – a Freiburg büntetőt ítélt, miután Bebou a saját büntetőterületen belül kezezte a labdát. Grifo lépett előre és biztonságosan alakította át (36.).

Kramaric új lendületet hoz, de a Hoffenheim reményei csak rövid ideig tartanak

Az

Hoffenheimnek kétgólos hátrányban kellett a szünetre vonulnia, de agresszívan és gólerős játékkal jött ki az öltözőből. Hoeneß bevetette Dabburt és Kramaricot. Különösen a horvát volt résen a kezdetektől fogva, rögtön több veszélyes akciót is kezdeményezett, nem sokkal később pedig az egyenlítő találatot is: keresztlabdáját Schlotterbeck a saját kapujába terelte (53.).

A TSG nagyon nyomott ebben a második félidőben, de a Hoffenheim góljára a Freiburgnak sikerült az azonnali válasz: Schade alig két perccel később (55.) egy ballábas lövéssel fejelt a kapuba. Schröder kezdetben egy feltételezett offside-helyzet miatt érvénytelenítette a gólt, de a videoasszisztens korrigálta.

A Hoffenheim eleinte jól jött ki az 1:3-as pofonból. A hazaiak azonban elszalasztottak néhány első osztályú lehetőséget, például Richards és Dabbur kettős lehetőségét (64.). A következő tényleges gól aztán egyenlő volt az előzetes döntéssel: A Freiburg ismét jól játszott ki egy ellentámadást, a végén Demirovic volt a gólszerző közelről (68.).

Bebou 88. percben szerzett állítólagos gólján kívül, amelyet egy offside-helyzet miatt nem adtak meg, a Hoffenheimnek a továbbiakban nem sok minden sikerült. A koncentrált teljesítménynek köszönhetően a Freiburg bejutott a DFB-kupa negyeddöntőjébe – mindössze négy Bundesliga-csapat egyikeként.

A Hoffenheim szombaton (15:30) hazai pályán a BVB ellen folytatja a bajnoki küzdelmeket. A Freiburg a VfB Stuttgartot fogadja