петък, май 3, 2024
HomeBundesliga4:1 срещу Хофенхайм: Бързата смяна на играта отвежда Фрайбург до четвъртфиналите

SC Freiburg се класира за четвъртфиналите на DFB Cup. Отборът от Брайзгау спечели с 4:1 на терена на TSG Hoffenheim

Треньорът на Хофенхайм Себастиан Хьонес включи Рутер и Щилер в първата единайсеторка след загубата с 2:1 при гостуването на Унион Берлин. Крамарич и Дабур трябваше да наблюдават от пейката за момента.

SC Треньорът Кристиан Щрайх направи пет промени в сравнение с поражението с 1:5 от BVB: С Нико Шлотербек и Марк Флекен се завръщат двама ключови играчи. В стартовата единайсеторка попаднаха и Егестейн, Шаде и Демирович. Uphoff, Gulde, Haberer, Sallai и Jeong бяха преместени на резервната скамейка.

Мартен старт за Фрайбург – Грифо вкарва гол

Фрайбург започна с голям контрол върху топката и почти не даде на домакините топката в началните минути. При първата реална възможност за гол SC поведе: Грифо, който сам започна контраатаката, получи топката от Хьолер отляво и стреля в десния ъгъл (10-та минута).

Hoffenheim след това стана по-активен и също имаше шансове: Stiller просто пропусна с нисък удар (31.). Малко след това обаче съдията Роберт Шрьодер (Хановер) посочи бялата точка – за Фрайбург беше отсъдена дузпа, след като Бебу се беше сдърпал с топката в собственото си наказателно поле. Грифо се намеси и реализира сигурно (36.).

Крамарич внася нов импулс, но надеждите на Хофенхайм са само кратки

Хофенхайм трябваше да се оттегли на почивката с два гола дефицит, но излезе от съблекалнята агресивен и със силен устрем към гола. Хьонес вкарва в игра Дабур и Крамарич. Особено хърватинът беше нащрек от самото начало, като веднага инициира няколко опасни акции, а малко по-късно и изравнителния гол: негов удар бе отразен в собствената му врата от Шлотербек (53.).

През второто полувреме TSG беше подложен на силен натиск, но Фрайбург успя да отговори веднага на гола на Хофенхайм: Шаде завърши с удар с левия крак само две минути по-късно (55.). Първоначално Шрьодер не призна гола заради предполагаемо положение на засада, но видеоасистентът го коригира.

Първоначално Хофенхайм се съвзе добре от удара с 1:3. Но домакините пропуснаха няколко първокласни шанса, като например двойната възможност на Ричардс и Даббур (64-та). Следващата ефективна цел тогава е равносилна на предварителното решение: Фрайбург отново разигра добре контраатака, в края на която Демирович вкара от близко разстояние (68.).

Освен предполагаемия гол на Бебу в 88-ата минута, който не беше признат заради положение на засада, Хофенхайм не успя да постигне нищо повече в следващите минути. Благодарение на концентрираното си представяне Фрайбург достигна до четвъртфиналите на Купата на DFB – като един от само четирите отбора от Бундеслигата.

Кампанията на Хофенхайм в лигата продължава в събота (15:30 ч.) у дома срещу BVB. Freiburg ще бъде домакин на VfB Stuttgart по същото време.