vasárnap, május 5, 2024
HomeBundesligaVoglsammer mesterhármasa megnyitotta az utat az Union számára a negyeddöntőbe

Voglsammer mesterhármasa megnyitotta az utat az Union számára a negyeddöntőbe

1. Az FC Union Berlin bejutott a DFB-kupa negyeddöntőjébe. Szerda este az Eisernen 3:1-re nyert a Hertha BSC elleni városi derbin, és ezzel bebiztosította jegyét a nyolcaddöntőbe. A mérkőzés rendkívül szórakoztató volt – kezdve az első 60 másodpercben kapott három góllal.

A Wolfsburgban elért 0-0-s döntetlen után Tayfun Korkut, a Hertha edzője Boyatát, Tousart és Serdart kezdte az edzésen bokasérülést szenvedett Ekkelenkamp, Maolida és Torunarigha helyett. Urs Fischer, az Union edzője a Hoffenheim elleni 2:1-hez képest egy cserénél hagyta: Ryersont előnyben részesítette Trimmel helyett a jobb oldalon.

Egy perc sem telt el a mérkőzésből, amikor az Union már háromszor vette célba a Hertha kapuját. Alig tíz másodperc elteltével Kruse húzta meg a ravaszt, a következő szöglet után pedig Voglsammer és Heintz volt az, aki befejezte.

Ezekkel a jelenetekkel kezdődött egy pörgős és szórakoztató városi derbi, amelyen a vendégek az első 30 percben fölénybe kerültek, és Voglsammer remeklésével meg is szerezték a vezetést: Kruse keresztlabdája után a támadó leugrott és a hosszú sarokba irányította a labdát – 0:1 (11.).

Kétszer ellenőrzi a VAR

A

Union tette a markánsabb benyomást, de fél óra elteltével a Hertha is bejelentkezett a játékba, és maga is veszélyessé vált. Tousart lövését az utolsó pillanatban blokkolták (31.), majd Deniz Aytekin játékvezető előbb egy kézilabdabüntetést vett el a másik oldalon (34.), majd egy Serdar-gólt érvénytelenített offside miatt (45.+3).

A szünet után is alig volt lélegzetvételnyi idő. Darida öt méterről a lábán volt az 1:1 (47.), nem sokkal később egymás után jöttek a találatok: előbb Stark lőtt öngólt (50.), majd Khedira is a rossz oldalról irányította a hálóba a labdát (54.), mielőtt Knoche egy szabadrúgás utáni röplabdával az 1:3-at jegyezte (55.).

Serdar gólja túl későn jött

Most az Unionnak volt egyértelmű előnye, de a Hertha bármikor újra betalálhatott volna. Az Alte Dame nyomást épített, de Boyatát egy jó fejes lehetőségnél (69.) meglökték, Serdar szöglet utáni 2:3-as gólja pedig végül későn jött (90.+5).

Így végül az Unió örült. Az Eisernen továbbjutott a negyeddöntőbe, és megőrizte az esélyt, hogy májusban visszatérjen az Olympiastadionba.

A Hertha vasárnap (17.30) az FC Bayern elleni hazai mérkőzéssel tér vissza a Bundesligába, míg az Union szombaton (15.30) a Gladbach ellen lép pályára.