Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024
ΑρχικήUncategorized19 λεπτά: Ndicka: Το παιχνίδι της Ρόμα στο Ούντινε αναβλήθηκε μετά την...

19 λεπτά: Ndicka: Το παιχνίδι της Ρόμα στο Ούντινε αναβλήθηκε μετά την κατάρρευση του Ndicka

Την περασμένη Κυριακή, ο αγώνας στο Ούντινε ακυρώθηκε μετά την κατάρρευση του Έβαν Ντίτσκα. Το παιχνίδι έχει πλέον αναβληθεί – θα παιχτούν μόνο 19 λεπτά

Υπήρξε μεγάλη αναστάτωση στο Ούντινε όταν ο Evan Ndicka κατέρρευσε κατά τη διάρκεια του αγώνα της Ρόμα με την Udinese Calcio και χρειάστηκε να μεταφερθεί με φορείο. Το παιχνίδι διακόπηκε μετά από 71 λεπτά με το σκορ στο 1-1.

Ο αγώνας της 32ης αγωνιστικής της Serie A έχει πλέον μεταφερθεί για την επόμενη εβδομάδα. Αλλά δεν είναι εντελώς καινούργιο. Ο αγώνας μεταξύ των αντιπάλων της Μπάγερ Λεβερκούζεν στον ημιτελικό του Europa League στο Ούντινε θα συνεχιστεί την Πέμπτη στις 20:00 με το σκορ στο 1-1, όπως ανακοίνωσε την Παρασκευή η λίγκα.

Μένουν 19 λεπτά στα οποία η υποψήφια για το Champions League AS Roma θα προσπαθήσει να μετατρέψει την ισοπαλία στην απειλούμενη με υποβιβασμό Ούντινε σε νίκη. Ο Ρομπέρτο Περέιρα είχε δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους, ο Ρομέλου Λουκάκου ισοφάρισε για τη Ρόμα.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο 71ο λεπτό, χωρίς τον Ντίντικα φυσικά, αλλά ήδη αισθανόταν καλύτερα. Ο πρώην παίκτης της Φρανκφούρτης, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με υποψία καρδιακής προσβολής, βγήκε από το νοσοκομείο τη Δευτέρα και οι φόβοι του δεν επιβεβαιώθηκαν

Ndicka πανηγυρίζει με τους συναδέλφους του στον αγωνιστικό χώρο

Ο 24χρονος Ιβοριανός μπόρεσε να πανηγυρίσει στο γήπεδο μετά το τελικό σφύριγμα τη νίκη της Ρόμα με 3-1 επί της Μίλαν για το Europa League την Πέμπτη και άρα την πρόκριση στα ημιτελικά