петък, май 3, 2024
HomeFootball19 минути: Мачът на Рома в Удине е преместен след срива на...

19 минути: Мачът на Рома в Удине е преместен след срива на Ндика

Мачът на Рома в Удине от миналата неделя беше прекратен, след като Еван Ндика припадна. Сега мачът е пренасрочен – ще се играят само 19 минути

В Удине имаше голямо вълнение, когато Еван Ндика припадна по време на мача на Рома в Удинезе Калчо и трябваше да бъде изнесен на носилка. Мачът беше прекратен след 71 минути при резултат 1:1.

Мачът от 32-ия ден на Серия А вече е преместен за следващата седмица. Но не е напълно нов. Мачът между съперниците на Байер Леверкузен в Удине от полуфинала на Лига Европа ще бъде подновен в четвъртък от 20:00 ч. при резултат 1:1, както обяви лигата в петък.

Остават 19 минути, в които претендентът за участие в Шампионската лига AS Roma ще се опита да превърне равенството в застрашения от изпадане отбор на Удине в победа. Роберто Перейра бе дал преднина на домакините, а Ромелу Лукаку изравни за Рома.

Играта бе подновена в 71-ата минута, разбира се, без Ндика, но той вече се чувстваше по-добре. Бившият играч на Франкфурт, който беше откаран в болница със съмнения за сърдечен удар, напусна болницата в понеделник и опасенията му не се потвърдиха.

Ндика се весели с колегите си на терена

24-годишният ивориец успя да отпразнува победата на Рома над Милан с 3:1 в Лига Европа в четвъртък и по този начин мястото им на полуфинала на терена след последния съдийски сигнал