четвъртък, май 16, 2024
HomeFootballWerner участва във всички голове: Челси си проправя път към четвъртфиналите

Werner участва във всички голове: Челси си проправя път към четвъртфиналите

ФК Челси се пребори за победа с 3:2 над Лутън Таун. Фаворитите на два пъти изоставаха в последния 16-и кръг на Купата на Англия, но обърнаха мача благодарение на доминиращо второ полувреме.

Миналата неделя Челси пропусна първия си шанс да спечели купата във финала за Купата на Лигата срещу Ливърпул (10:11 след дузпи), така че на сините им остана само ФА Къп като шанс да спечелят националната купа. За двубоя от 16-ия кръг срещу втородивизионния Лутън Таун треньорът на Челси Томас Тухел пусна стартова единайсеторка с девет сменени позиции. Само Рюдигер и Маунт вече бяха в стартовия състав срещу Ливърпул. На Вернер също беше разрешено да започне отначало.

Не стига толкова говорене за фаворитите – Лутън грабна вниманието още от самото начало: шестата страна в Чемпиъншип започна с летящ старт, когато Бери удари ъгъл отляво след по-малко от две минути. Бърк изпусна топката на първа греда и я насочи в далечния ъгъл (2). Изненадата беше перфектна: Лутън водеше срещу Челси!

Яростният старт на Лутън обаче бе помрачен, когато стражът Стийр се контузи при бягане и трябваше да бъде заменен (14-и). Че втородивизионният клуб има достоен заместник на вратарския пост, щеше да стане ясно малко след това. Но първо Челси изравни: Виа Вернер, Саул получи топката на линията на наказателното поле. Испанецът се възползва от мярката и стреля в долния десен ъгъл (27-и).

Cornick шокира Челси преди почивката

Челси започна период на натиск с няколко добри завършващи удара. Въпреки това Истед, който сега е на вратата на Лутън, предотврати шансовете на Саул (32-ри), Кенеди (33-ти) и Лукаку (35-ти). В разгара на лондонския натиск Корник изведнъж се оказа сам пред Кепа. Нападателят стреля сигурно в десния ъгъл – и отново втородивизионният отбор поведе (40.).

След смяната на краищата гостите от Лондон играха почти изцяло. Само че играта на Челси в нападение не беше достатъчно прецизна и затова в началото нямаше опасни завършващи удари. Но след това Лофтъс-Чийк подаде топка по поръчка на Вернер, който пое топката с първото докосване и завърши с второто за изравнителния гол (68-и).

Нищо не идва от Лутън – Лукаку решава

Luton не успя да създаде собствена атака и вместо това допусна следващия гол малко по-късно: този път Вернер подаде топката на Лукаку, който вкара от близко разстояние (78.).

Играта се обърна и сега Челси пренесе победата през финалната линия по уверен и сигурен начин. По-уверено, отколкото можеше да се очаква на полувремето. Лутън затрудни световните клубни шампиони, но не успя да надгради силното си първо полувреме.

На следващата събота и двата отбора се връщат към действията в лигата, тъй като Лутън се изправя срещу ФК Мидълзбро в първенството (16:00 ч.). По същото време ФК Челси гостува на ФК Бърнли.