четвъртък, май 2, 2024
HomeBundesliga"Той се разтресе": Фойерверки след фойерверките в Лайпциг

„Той се разтресе“: Фойерверки след фойерверките в Лайпциг

Силната форма на Лайпциг продължава, те стигнаха до полуфиналите на Купата на DFB по категоричен начин в Хановер. Въпреки периодичните нощни вълнения.

„Тази вечер имаше два взрива“, каза Доменико Тедеско пред микрофона на „Скай“ след мача, визирайки нощния фойерверк пред хотела на отбора от Лайпциг. Тедеско се опасяваше, че РБ е позволил това да ги разстрои след неравната начална фаза на отбора му. „През първите пет минути имахме три загуби на топка, при които си помислих: „О, това може да е трудно днес“, каза треньорът на РБ.

Не стана трудно за Лайпциг, който пристигна на HDI Arena четвърт час след началото на мача на много неравна повърхност. „След това сведохме грешките до минимум и вкарахме головете“, каза накрая Тедеско, който беше много доволен от представянето на втородивизионния клуб.

„Кристо се жертва „

Кристо Нкунку облекчи настроението на Лайпциг с двойно попадение, което изведе РБ напред още в началото. Нкунку отново е титуляр в мача със своите 34 и 35 точки, но не само цифрите правят 24-годишния играч толкова ценен за Лайпциг. „Кристо се жертва, той е там, където контраатакува, но също така и в играта на притежание“, похвали Тедеско трудолюбивия стил на игра на протежето си.

В сряда вечер обаче Лайпциг беше много усърден като колектив и явно превъзхождаше Хановер по отношение на играта. Конрад Лаймер и Андре Силва увеличиха резултата на 4:0 през второто полувреме, след като РБ беше оцелял безпроблемно в единствената силна фаза на 96ers след подновяването на играта.

„Знаем колко е страхотно „

Преходът до полуфиналите, които ще бъдат изтеглени на 6 март и ще се играят на 19 и 20 април, доближава Лайпциг с още една стъпка до първата титла в историята на клуба. „Знаем, че сега сме фаворити. Знаем колко хубаво е да отидеш на Олимпиащадион в Берлин. Ако отново стигнем дотам, не можем да пропуснем шанса да вземем трофея у дома.“ Кевин Кампл знае, че РБ вече е достигал два пъти до финала, но първо е бил победен от Байерн (2019 г., 0:3), а след това от Дортмунд (2021 г., 1:4).