събота, април 27, 2024
HomeBasketballNothing to get: Brave Alba loses to Barça - Bayern loses after...

Nothing to get: Brave Alba loses to Barça – Bayern loses after Corona forced break

Алба Берлин явно загуби в домакинския си мач срещу лидера в Евролигата Барселона, въпреки че се представи ангажирано. FC Bayern Basketball допусна изненадващо поражение в Атина

Пред 4500 зрители в Max-Schmeling-Halle Алба Берлин успя да се противопостави на Барселона само за кратки периоди, особено през втората четвърт. В крайна сметка обаче се стигна до категорично поражение със 79:95 (39:47). Това означава, че шансовете на германските шампиони, които са дванадесети в елитната класация, за място в плейофите са намалели още повече. Най-добрите играчи на Берлин бяха Оскар да Силва с 13 точки и Джейлин Смит с 12 точки.

Треньорът Израел Гонсалес трябваше да се справи без дългосрочно контузените Маркус Ериксон и Луис Олинде, както и без националния играч Йоханес Тиман. В замяна на това Маодо Ло се завърна. Отборът му обаче трябваше да намери своя ритъм в нападение. Твърде много свободни хвърляния бяха пропуснати още в началната фаза.

Alba обаче се бореше много силно в защита. В средата на първата четвърт домакините отново изравниха при 11:11. Това обаче остава последният жребий. Всеки път, когато берлинчани се отбраняваха, Барселона имаше отговор и наказваше грешките с лед. А Алба направи твърде много такива през първото полувреме.

Барселона не се стресна след смяната на полетата и вкара почти на воля. Домакините не успяха да се противопоставят много на това в тази фаза. Дефицитът нарасна до 22 точки през третата четвърт (51:73). Алба се бори докрай и никога не се предава. Въпреки това те не се доближиха на повече от десет точки.

„През първото полувреме допуснахме някои необичайни грешки“, цитира Гонсалес клубният уебсайт. „За да спечелим срещу отбор като този, трябва да играем почти перфектно, а това не се случи днес. Можем да научим много от тази игра. Ще се опитаме да продължим пътя си и да се подобрим.“

Байерн с труден старт – и празни ръце в края

В първия мач след почивката си в Корона баскетболният отбор на ФК Байерн също допусна поражение. Отборът от Мюнхен загуби с 67:80 (35:42) от Панатинайкос Атина.

Баварците имаха трудности в началото след двуседмичната си почивка и допуснаха 26 точки през първата четвърт. След това обаче те подобриха играта си в защита и успяха да намалят изоставането си до три точки. Атина обаче отново дръпна и заслужено поведе с 42:35 на почивката.

След слабото начало на второто полувреме, гостите се възстановиха в средата на третата четвърт. Започнаха да падат хвърляния от тройката и отборът на треньора Андреа Тринчери дори се доближи до една точка. Но след контузията на гарда Владимир Лучич четири минути и половина преди края те успяха да вкарат само още един кош, така че поражението в крайна сметка беше ясно.