szombat, április 27, 2024
HomeBasketballNincs mit kapni: a bravúros Alba kikapott a Barcától - Corona kényszerszünet...

Nincs mit kapni: a bravúros Alba kikapott a Barcától – Corona kényszerszünet után kikapott a Bayern

Az Alba Berlin az elkötelezett teljesítmény ellenére is egyértelműen kikapott az Euroliga listavezető Barcelona elleni hazai mérkőzésen. Az FC Bayern Basketball meglepő vereséget szenvedett Athénban

A Max-Schmeling-Halle 4500 nézője előtt az Alba Berlin csak rövid időszakokra tudta tartani magát az FC Barcelona ellen, különösen a második negyedórában. A végén azonban egyértelmű 79:95 (39:47) vereséget szenvedtek. Ez azt jelenti, hogy az elitligában tizenkettedik helyen jegyzett német bajnok esélyei tovább csökkentek a rájátszást érő helyre. A berliniek legjobb berlini pontszerzői Oscar da Silva 13 ponttal és Jaleen Smith tizenkét ponttal voltak.

Irael Gonzalez edzőnek nélkülöznie kellett a hosszútávon sérült Marcus Erikssont és Louis Olinde-t, valamint a válogatott Johannes Thiemannt. Cserébe Maodo Lo visszatért. Csapatának azonban meg kellett találnia a ritmust támadásban. Túl sok büntető maradt ki rögtön a nyitó szakaszban.
Az

Alba azonban nagyon keményen védekezett. Az első negyed közepén 11:11-nél ismét egyenlítettek a házigazdák. Ez azonban az utolsó döntetlen maradt. Amikor a berliniek visszavágtak, a Barcelonának volt válasza, és jéghidegen megbüntette a hibákat. És Alba túl sok ilyet csinált az első félidőben.

A Barcelona a térfélcsere után sem hagyta magát, és szinte tetszés szerint szerzett gólokat. A házigazdáknak nem sok ellenszere volt ebben a szakaszban. A harmadik negyedben (51:73) a hátrány 22 pontra nőtt. De Alba a végsőkig küzdött, és soha nem adta fel. Tíz pontnál közelebb azonban nem jutottak.

„Az első félidőben szokatlan hibákat követtünk el” – idézi Gonzalezt a klub honlapja. „Ahhoz, hogy egy ilyen csapat ellen nyerjünk, szinte tökéletesen kell játszanunk, és ez ma nem történt meg. Sokat tanulhatunk ebből a játékból. Megpróbáljuk folytatni az utunkat és fejlődni.”

Nehéz kezdéssel a Bayern – és üres kézzel a végén

A Corona-szünet utáni első mérkőzésen az FC Bayern Basketball is vereséget szenvedett. A müncheniek 67:80 (35:42) arányban kikaptak a Panathinaikosz Athénban.

A bajorok a kéthetes szünet után eleinte nehezen lendültek játékba, az első negyedben 26 pontot engedélyeztek. Ezután azonban feljavult a védekezésük, és három pontra tudták csökkenteni a hátrányt. Az athéniak azonban ismét elhúztak, és a szünetben megérdemelten vezettek 42:35-re.

A második félidő gyenge kezdése után a vendégek a harmadik negyed közepén összeszedték magukat. A hárompontos vonalon túlról kezdtek beesni a dobások, és Andrea Trincheri edző csapata még egy pontra is feljött. Ám négy és fél perccel a vége előtt Vladimir Lucic irányító sérülése után már csak egy kosarat tudtak szerezni, így a végén egyértelmű volt a vereség.