неделя, април 28, 2024
HomeFootballMorgan вкарва три пъти, Vanzeir с четири асистенции: черният отбор надделява над...

Morgan вкарва три пъти, Vanzeir с четири асистенции: черният отбор надделява над Маями

Лидерите от Интер Маями претърпяха сериозен провал в МЛС: Суарес & Ко. загуби топ мача в Ню Йорк Ред Булс с 4:0 в отсъствието на Меси, като разликата направи бившият атакуващ играч на Маями

За втори пореден мач в лигата без суперзвездата Меси (контузия на подколянното сухожилие), Маями получиха горчив удар. По време на летящото гостуване в Голямата ябълка слабостите на разкъсваната от контузии защита бяха особено разкрити. Главната роля бе изиграна от човек, който преди това бе носил фланелката на Маями в продължение на две години. Но първо.

Отборът на треньора Сандро Шварц, който пое поста на 1 януари, започна мача на шесто място в Източната конференция. Още в началото обаче те показаха, че искат да се противопоставят на фаворитите, които започнаха с бившето трио на Барселона – Суарес, Бускетс и Жорди Алба заедно с Гресел.

Планът на домакините проработи само след три минути: Белгиецът Ванзеир подготви Морган, който стреля в долния ляв ъгъл без особен натиск от страна на съперника. Той се въздържа да празнува от уважение към бившия си клуб. Това беше комбинация, която щеше да бъде използвана по-често в този мач. Малко след почивката Ванзеир отново намери Морган, който за втори път преодоля стража на Маями дос Сантос (51′).

Всеки, който очакваше отговор от Маями, се оказа в грешка: отборът на Шварц нанесе два удара, за да подпечата победата. В 66-ата минута този път Морган подготви асистента си Ванзейр, който имаше късмета да подгони Кармона – 3:0. Четири минути по-късно това беше „старото“ победно дуо, тъй като Ванзейр допринесе с четвъртата си (!) асистенция, а Морган трябваше само да вкара третия си гол (70′).

Отново на победния път с Меси?

Маями дори получиха утешителен гол, който уж беше отбелязан от защитника Алън, но VAR се намеси и призна фаул на Леонардо Афонсо в началото на акцията (77′). Резултатът беше категорично 4:0 за домакините, които се изкачиха на трето място

Червените бикове ще се стремят да постигнат още по-добър резултат на 31 март, когато гостуват на Орландо Сити. В Маями ще се стремят да се върнат към победите в домакинския мач срещу ФК Ню Йорк Сити – и след това отново с Меси, който дори трябваше да пропусне международния си дълг с Аржентина?“