петък, април 19, 2024
HomeLa LigaMelero scores: Atletico slip badly against Levante

Melero scores: Atletico slip badly against Levante

Неприятна изненада за Атлетико Мадрид срещу UD Levante в контролната среща в сряда вечер. Отборът от долната част на таблицата заслужено взе трите точки от много слабия отбор на Rojiblancos.

След зрелищната победа с 4:3 над Хетафе треньорът на Атлети Диего Симеоне промени последната си стартова единайсеторка в две позиции: Де Паул започна вместо Суарес, а Кореа влезе в двойния нападател заедно с Матеус Куня. Освен това Хименес замени Фелипе, който беше отстранен заради червен картон. Треньорът на Леванте Алесио Лиши направи четири промени в сравнение с поражението от Реал Бетис с 4:2: Робер, Пепелу, Барди и Роджър замениха Рубен Весо, Малса, Моралес и Дани Гомес.

На пето място Атлетико Мадрид се бори за Шампионската лига, а червеният фенер е в ръцете на УД Леванте. Но на „Уанда Метрополитано“ от самото начало доминираше долният отбор, който владееше топката и съперника. Рохибланкос изобщо не успяваха да се включат в играта и обикновено закъсняваха с една крачка. Мадридчани имаха два пъти късмет през първото полувреме: в 22-ата минута Ектор Ерера избяга сам срещу Облак след грешка на Хименес, но стражът на Атлети се оказа победител в единоборството благодарение на силното си спасяване. Секунди преди почивката Де Пол, който вече беше предупреден, извърши фаул срещу Пепелу, но избегна този, който трябваше да бъде картотекиран.

Мелеро вкарва – Облак предотвратява по-голямо изоставане

Вече през второто полувреме положението на Атлетико стана още по-лошо. След страхотен пас от Пепелу Мелеро се измъкна от противника си и с удар с десния крак в късия ъгъл даде преднина на Леванте (54-та минута). Смелият Облак все още беше на топката, но не успя да предотврати удара. Пет минути по-късно Атлетико се надяваше да изравни, когато изстрелът на Кондогбия беше блокиран с ръка в наказателното поле (59). Но дузпата, която трябваше да е правилна, беше отменена от ВАР заради предишно положение на офсайд.

Леванте остана по-добър и по-опасен. В 65-ата минута току-що влезлият като резерва Малса подаде страхотен пас към де Фрутос. Нападателят проби от дясната страна на наказателното поле и принуди Облак да направи поредното си блестящо спасяване. Малко след това Симеоне реагира, като пусна в игра Суарес и Жоао Феликс, двама от най-добрите си атакуващи играчи.

И наистина, Rojiblancos все повече и повече владееха играта. Въпреки това ясните офанзивни действия все още липсваха, а въпреки нарастващия натиск защитата на Леванте все още не позволяваше почти нищо. И също така в заключителната фаза Атлетико просто не можа да намери пролука – без план и идеи, атаките се извършваха, дълго време малко се случваше на „Уанда Метрополитано“.

Спектакъл в продължението на мача: удар с глава и удар в напречната греда

Седемминутното време за почивка беше истинско зрелище. След пет минути Корреа вкара страхотен гол с глава за 1:1, но голът не беше зачетен, защото Хименес беше фаулирал противника си. Само няколко секунди по-късно Малса почти стреля от централния кръг. Топката премина над смаяния Облак и се насочи към мадридската врата, но удари само напречната греда (90.+6). Двете най-зрелищни сцени в мача не промениха изненадващото и заслужено поражение на Атлетико срещу отбора от дъното на класирането.

Следващия мач на Атлетико след разкритието е гостуването на КА Осасуна следващата събота (16.15 ч.), а Леванте гостува на Селта Виго в понеделник (21.00 ч.).