неделя, април 28, 2024
HomeFootballПри последния съдийски сигнал след 85 минути: PSG щеше да е само...

При последния съдийски сигнал след 85 минути: PSG щеше да е само с една точка пред Марсилия

вместо с 13

Вчера Мбапе даде на Париж победа с 1:0 над Реал Мадрид в Шампионската лига точно преди последния съдийски сигнал. PSG решава мачове в последната фаза, което се случва изключително често в Лига 1.

Играчите на Пари Сен Жермен дават всичко от себе си до последното действие в мача, когато желаният резултат все още не е постигнат – както в Лига 1, така и в Шампионската лига. Без необходимия късмет, който решава мачовете малко преди последния съдийски сигнал, Париж все още щеше да е начело на таблицата у дома – но с дванадесет точки по-малко, пред втория в момента Олимпик Марсилия. Последните взеха само една точка в заключителните етапи, при равенството 1:1 срещу Реймс, но тук фокусът е върху Париж.

PSG води в Лига 1 с 13 точки след 24 мача пред OM. Ако теоретично мачовете на Париж бяха прекратени след 85 минути, преднината щеше да е с 12 точки по-малка. Това би означавало истинска битка за титлата в Лига 1 – каквато дълго време имаше миналата година между Лил, Париж, Монако и Лион.

Mbappé: „Винаги съм фокусиран“

Кой е срещу него, изглежда няма значение. Независимо дали става въпрос за мачове срещу Реал Мадрид или в Лига 1 срещу добри отбори като Лион и съвсем наскоро – Рен, Мбапе вече е осигурил победи с 1:0 в рамките на четири дни, като всеки път е отбелязвал гол в продължението на мача. След гола си срещу Реал французинът сподели за своята и на отбора особеност да обича да бележи късно: „Винаги съм концентриран. Това е цената на всички велики нападатели. Това е предимството на нападателите. Можем да бъдем решителни по всяко време.“ За предпочитане е да е късно.

Разбира се, това разстройва конкуренцията. Преди няколко дни, например, треньорът на Рен Бруно Женезио коментира след късната загуба с 1:0 заради Мбапе: „Играем 94 минути на високо ниво, но след това разваляме всичко. Бяхме малко разконцентрирани. Безумно е да загубиш заради контраатака в 95-ата минута.“

Но дори и срещу доста по-слаби съперници Париж често не успява да реши мача в началото, както в Мец и Лориен. Но в крайна сметка трите точки обикновено се озовават в столицата.