петък, март 29, 2024
HomeUEFAKnoche вкарва късен гол от бялата точка: Eiserne прекарва зимата на международната...

Knoche вкарва късен гол от бялата точка: Eiserne прекарва зимата на международната арена

Съюз Берлин печели и втория мач срещу Малмьо. При победата с 1:0 берлинчани се възползваха от пропуск на Ломотей, който Кнохе използва малко преди края на мача.

Треньорът на Унион Урс Фишер трябваше да направи промени в стартовата си единайсеторка в сравнение с победата с 1:0 при гостуването на VfB Stuttgart заради червеното наказание на Шефер. Хаберер започна на мястото на унгареца. Капитанът Тримел и Диого Лейте замениха Дохи и Гиселман, които бяха на пейката.

Треньорът на Малмьо Аге Харейде също направи три промени в сравнение с равенството 0:0 срещу IFK Värnamo. Левицки, Бергет и Киеза Телин започнаха за Сейдиу, Буя Турай и Тойвонен (всички на пейката).

Нито един от двата отбора не излъчва заплаха за отбелязване на гол

Фактът, че залогът е голям, беше очевиден от самото начало: Union, който ще спечели Европейското първенство, първоначално позволи на гостите да поемат контрола върху играта. Но те не знаеха какво да правят с малко по-големия дял на владеене на топката, така че играта се развиваше почти изцяло между наказателните полета.

По тази причина не беше изненадващо, че единственият опасен гол през първото полувреме дойде от стандартна ситуация: ударът на Диавара от лявата страна след ъглов удар беше спасен от Тримел в късия ъгъл (25-ата минута). Тъй като на домакините им липсваше точност в последната третина, например когато Бекер сгреши с кръста (29-и), в съблекалните се стигна до безголово положение.

Отклоненият удар на Хедира се отбива в гредата

След рестартирането Union стана по-активен. Въпреки това в началото на втория период Берлин продължаваше да няма необходимата креативност в атаките си. С изключение на гола на Бекер в аут (58-ата минута), не се случи почти нищо, докато отклоненият удар на Хедира от дистанция неочаквано не попадна в лявата греда (65-ата минута). Айзерненци останаха в него, но отново пропуснаха да се разпишат за 1:0 след опит за хакерска атака на Джордан едно завъртане на часовника по-късно. Малко по-късно нещата станаха любопитни, когато съдията Ставрев изведнъж отсъди дузпа за Унион след фаул на Торсби срещу Мартин Олсон в противниковата шестнайсеторка. Северномакедонският представител правилно го е върнал, след като е гледал видеоматериала (70.).

След това играта отново се изравни – също и защото Малмьо многократно нарушаваше хода на играта с прекъсвания за лечение и игра на време. Но когато резултатът вече изглеждаше 0:0, домакините нанесоха нов удар. След грешка на Ломотей, който събори Беренс в собствената му шестнайсеторка, Кнохе използва дузпата, за да поведе (89-ата минута).

Lomotey вижда червения цвят 11 минути след смяната си

Работният ден на Ломотей, който бе заменен едва в 81-ата минута, щеше да се влоши още повече. Първоначално му беше показан жълт картон за фаул срещу Бекер, но след като съдията Ставрев изгледа видеозаписа, преразгледа решението си и показа на защитника само червен картон (90.+2). Домакините успяха да задържат преднината си от 1:0 в деветте минути на продължението и отпразнуваха първия си европейски успех на Stadion An der Alten Försterei и същевременно мястото си на европейската сцена за зимата: Най-малко „отпадането“ в Конферентната лига е осигурено от третото място.

Победата доближи „Айзерн“ на една точка от „Брага“, който трябваше да се задоволи с равенство 3:3 в Сен Жил, въпреки че водеше с два гола. В петия ден (27 октомври) берлинчани ще бъдат домакини на завършилия на второ място в групата отбор на Португалия и ще имат възможност да си създадат добра изходна позиция за последния ден.

Съюз Берлин е домакин на Борусия Дортмунд следващата неделя от 17.30 ч., а Малмьо ФФ е гост на ИФК Гьотеборг в понеделник вечер (19.10 ч.).