csütörtök, március 28, 2024
HomeUEFAKnoche későn lő gólt a pontrúgásból: az Eiserne a nemzetközi porondon tölti...

Knoche későn lő gólt a pontrúgásból: az Eiserne a nemzetközi porondon tölti a telet

Union Berlin a Malmö elleni visszavágót is megnyerte. Az 1:0-ás győzelemnél a berliniek egy Lomotey-hibából profitáltak, amit Knoche nem sokkal a meccs vége előtt használt ki.

Urs Fischer vezetőedzőnek Schäfer piros lapos eltiltása miatt változtatnia kellett a kezdő tizenegyén a VfB Stuttgart elleni 1-0-s idegenbeli győzelemhez képest. Haberer kezdett a magyar helyett. Trimmel kapitány és Diogo Leite a kispadon ülő Doekhi és Gießelmann helyére állt be.
Az

Malmö edzője, Age Hareide három változtatást is eszközölt az IFK Värnamo elleni 0-0-s döntetlenhez képest. Lewicki, Berget és Kiese Thelin kezdett Sejdiu, Buya Turay és Toivonen (mind a kispadon) helyett.

Egyik csapat sem jelent veszélyt a pontszerzésre

Az, hogy nagy volt a tét, mindkét csapat számára már a kezdetektől fogva nyilvánvaló volt: az Európa-bajnokságra továbbjutó Union eleinte hagyta, hogy a vendégek átvegyék a meccs irányítását. A valamivel nagyobb arányú labdabirtoklással azonban keveset tudtak kezdeni, így a játék szinte kizárólag a büntetőterületek között zajlott.

Ezért nem volt meglepő, hogy az első félidő egyetlen veszélyes gólja egy szituációból született: Diawara bal oldali lövését egy sarokrúgást követően Trimmel a rövid sarokba védte (25. perc). Mivel a hazaiaknak hiányzott a pontosság az utolsó harmadban, például amikor Becker rosszul adott be egy keresztlabdát (29.), gólnélküli eredménnyel vonultak az öltözőbe.

Khedira eleresztett lövése a kapufán csattan

Az újraindítás után az Union aktívabbá vált. Ennek ellenére a második játékrész elején a Berlin továbbra is nélkülözte a szükséges kreativitást a támadójátékában. Becker lesgólján kívül (58.) nem sok minden történt, mígnem Khedira távoli, megpattanó lövése hirtelen a bal kapufát találta el (65.). Az Eisernen benne maradt, de egy fordulóval később Jordan hekkelési kísérlete után ismét elmaradt az 1:0. Nem sokkal később aztán furcsává váltak a dolgok, amikor Stavrev játékvezető hirtelen büntetőrúgást ítélt az Union javára, miután Thorsby szabálytalankodott Martin Olsson ellen az ellenfél tizenhatosán belül. Az észak-macedón helyesen vette vissza, miután megnézte a videofelvételt (70.).

Ezt követően a játék ismét ellaposodott – azért is, mert a Malmö többször is megzavarta a játék menetét kezelési szünetekkel és időjátékkal. Amikor azonban már úgy tűnt, hogy 0:0 az állás, a hazaiak ismét lecsaptak. Lomotey botlása után, aki a saját tizenhatosában lerántotta Behrens-t, Knoche a büntetőt kihasználva megszerezte a vezetést (89. perc).

Lomotey tizenegy perccel a lecserélése után pirosat lát

A csak a 81. percben lecserélt Lomotey munkanapja még rosszabbra fordult. Eredetileg sárga lapot kapott a Becker elleni szabálytalanságért, majd Stavrev játékvezető a videofelvételek megtekintése után felülvizsgálta döntését, és csak a piros lapot mutatta fel a védőnek (90.+2). A hazaiaknak a hosszabbítás kilenc percében sikerült megtartaniuk az 1-0-s vezetést, és a Stadion An der Alten Försterei stadionban ünnepelhették első európai sikerüket, és egyúttal a téli európai porondon való helyüket: legalább a harmadik helyezéssel biztosított a „kiesés” a Conference League-be.

A győzelemmel az Eisern egy pontra megközelítette a Bragát, amely kétgólos előnye ellenére kénytelen volt beérni a 3-3-as döntetlennel Saint-Gilles-ben. A berliniek az 5. játéknapon (október 27-én) a csoportmásodik portugálokat fogadják, és akkor lehetőségük lesz arra, hogy jó kiindulási alapot teremtsenek a záró játéknapra.

Az

Union Berlin jövő vasárnap 17.30-tól a Borussia Dortmundot fogadja, míg a Malmö FF hétfőn este (19.10) az IFK Göteborg vendége lesz.