петък, май 10, 2024
HomeFootballHaaland открива резултата, Ödegaard вкарва: Норвегия побеждава Словакия

Haaland открива резултата, Ödegaard вкарва: Норвегия побеждава Словакия

Норвегия побеждава Словакия с 2:0 в приятелски мач. Въпреки превъзходството си, Хааланд прекъсна чара чак в заключителните етапи

С някои познати лица от германския футбол Норвегия и Словакия се срещнаха за приятелски мач. Хааланд от Дортмунд започна за домакините, а Райерсон (1. FC Union) и Хауге (Франкфурт) бяха на пейката, както и Мьолер Даели от втородивизионния Нюрнберг. Дуда от Кьолн започна за словаците, а Боженик от Дюселдорф беше на пейката.

След няколко минути почивка Словакия постави първия възклицателен знак в мача. След четвърт час игра Хараслин завърши отляво на наказателното поле, но норвежкият страж Ниланд беше на крака (15.). Това сякаш беше сигнал за събуждане на норвежците, които след това поеха контрола върху играта. Но не Хааланд, а Елиунуси зададе тона в атаката. Легионерът от Саутхемптън опита три пъти от обещаващи позиции (23-та, 33-та, 38-ма). Но или словашкият страж Родак беше на мястото си, или Елюнуси не си беше поставил правилно мерника. И така, мачът се прибра в съблекалните без голове.

Хросовски на вратата – Хааланд открива, Одегаард добавя към резултата

Малко след рестарта Хааланд също се регистрира. След пас от Сьорлот, който бе преотстъпен от Лайпциг на Реал Сосиедад, Хааланд първо изпусна топката на границата на наказателното поле, а след това стреля. Ударът му обаче беше твърде централен и Родак успя да го улови (51). Норвегия вече беше доминиращият отбор, но словашкият страж Родак остана победител в частен двубой с Елюнуси в 58-ата минута.

Словакия трудно можеше да се освободи от хватката им, но след това нямаше късмет, когато Хросовски не успя да уцели левия стълб в 65-ата минута. Норвегия обаче не позволи на това да им попречи повече. Първо Сьорлот успя да стреля само от единадесет метра (70-и), а малко по-късно Хааланд се справи по-добре: подаден от влезлия като резерва Торстведт, звездата на BVB с глава преодоля Родак за 1:0 за Норвегия (77-и). Сега Норвегия наистина се забавляваше: след центриране отляво Хааланд стреля със странична ножица, но ефектният му опит беше блокиран. Топката стигна до Одегаард, който вкара с перфектен шут в левия ъгъл на вратата (80.). В 89-ата минута Одегаард едва не направи резултата 3:0 от свободен удар, но ударът му мина на милиметри от десния стълб.