събота, април 27, 2024
HomeFootballПри дебюта на Nkunku: Tchouameni начело на Франция

При дебюта на Nkunku: Tchouameni начело на Франция

Световните шампиони Франция изпитаха препълнения стадион „Велодром“ в Марсилия в петък вечер срещу Кот д’Ивоар по пътя към защитата на титлата си. Домакините спечелиха с 2:1 с много късен гол

Нкунку от Лайпциг се появи за първи път в игра за Франция и веднага попадна в стартовата единайсеторка. Атакуващият играч, който досега изигра изключителен сезон в Бундеслигата, също беше много ангажиран в началото, като се проявяваше отново и отново. Той имаше и чудесен шанс да вкара още в дебюта си, като в 31-ата минута стреля с глава над вратата, но вероятно е бил твърде изненадан, че топката стигна до него.

В този момент вече беше 1:1, Пепе беше дал преднина на смелите гости с удар от остър ъгъл в ъгъла на вратата, Ллорис беше изненадан и не се представи най-добре (19). Малко по-късно Жиру се намеси перфектно при центриране на Тео и бързо изравни (22-ри).

Последен гол след корнер

След почивката Кот д’Ивоар се доближи до 2:1, като Конан (47-ата минута) и Орие (57-ата минута) изпробваха стража на Франция Льорис. След почивката на французите им беше много трудно да вкарат гол в атака. След почивката домакините имаха страхотен шанс, но ударът на Гризман беше спасен с чудесен рефлекс от стража на гостите Сангаре. Точно когато всички очакваха равенство, Tchouameni бе на крачка от корнер и даде на световните шампиони късна победа (90.+3).