четвъртък, март 28, 2024
HomeLigue 190.+3! Мбапе развеселява ПСЖ в края на мача с Рен

90.+3! Мбапе развеселява ПСЖ в края на мача с Рен

Рен дълго време даваше на ПСЖ страхотен отпор – а след това веднъж остави твърде много пространство. Мбапе наказа това, като изстреля победата на Париж с 1:0.

С победа с 2:0 в първия мач Рен естествено знаеше как да разстрои звездния ансамбъл от Париж. Точно с такава увереност започнаха гостите на „Принценпарк“: Бурижо не уцели правилно топката, което направи удара опасен, а Навас отклони топката над наказателното поле (7.). Само няколко минути по-късно бившият играч на Фрайбург Сантамария се появи на терена, а ударът му с глава мина покрай лявата греда (14.).

Post! Лош късмет за Мбапе

Преднината на аутсайдера не би била незаслужена в началото. PSG изпитваше трудности през първия половин час. Домакините владееха повече топката, но трябваше да изчакат до 35-ата минута, преди Мбапе да изпълни първия опасен удар към вратата на гостите. Лидерите се подобриха малко преди почивката и почти поведоха, но в 40-ата минута ударът на Мбапе срещна гредата.

Мбапес нанася удар точно преди края

Гостите отново започнаха по-добре втория период, но директният изстрел на Сантамарио мина над вратата (46-и). ПСЖ нямаше почти никакви идеи за нападение, ако не друго, то Мбапе пропусна след пас на Дракслер (63-ата минута). Две минути по-късно французинът вкара гол, но при подаването на Меси беше в офсайд – лош късмет за ПСЖ. Иначе домакините, които продължиха да владеят повече топката, не показаха кой знае какво. Дълго време Рен се защитаваше стабилно, а малко преди края остави твърде много пространство: Меси намери Мбапе, който вкара победния гол в третата минута на продължението.

Все пак като цяло това беше твърде малко от Париж. Отборът на Маурицио Почетино ще трябва да се справи по-добре във вторник, когато се изправя срещу Реал Мадрид в първия мач от последния 16-и кръг на Шампионската лига.