неделя, април 28, 2024
HomeFootballЧетири изгонвания след последния съдийски сигнал: Порто държи Спортинг на разстояние

В петък вечер ФК Порто и Спортинг Лисабон изиграха динамичен двубой на върха в португалската лига. В процеса на работа лидерите се върнаха от изоставане от 2:0, но също така работиха в продълженията за малко по-малко от половин час. Четирима играчи също видяха червени картони след последния съдийски сигнал.

Наследниците от Лисабон започнаха по-добре мача и поведоха рано след гол на Паулиньо. След кръстосан удар нападателят успя да вкара топката в мрежата сравнително безпроблемно (8-и). Фактът, че в този момент резултатът все още не беше 1:0 за Порто, се дължеше отчасти на вратаря Адан, който осуети първия сериозен шанс на гостите още в първата минута. В следващите минути зрителите видяха бърз и напрегнат мач в надпреварата за шампионската титла в португалската лига. След чудесната асистенция на Сарабия Спортинг дори увеличи преднината си чрез гол на Нуно Сантос (34-и), а Порто съвсем скоро намери подходящ отговор с далечен удар на Фабио Виера – изравнителното попадение на лидера (38-и).

Коутс вижда жълт цвят – Порто изравнява в края на мача

Второто полувреме започна със стил за Порто, но не заради изравнителния гол, а заради жълтия картон на Коатес за тактически фаул като последен човек, въпреки че контактът беше минимален (49-и). В числено превъзходство облечените в синьо-бяло домакини запечатаха Sporting в собственото си наказателно поле и създадоха една възможност след друга: Четвърт час след подновяването на играта Зайду можеше да мечтае за гол, но се размина с алуминиевата топка и изравнителния гол. След това иранецът се справи по-добре в началото на последната част с мощен удар с глава в десния ъгъл след центриране отляво (78-ата минута).

Булингът се наказва с четири червени картона

При последното действие темпераментът отново закипя: Пепе беше ударен с глава от Жоао Палхиня при отскочила от напречната греда топка на около пет метра от вратата, но дузпата не беше отсъдена. Спорно решение, тъй като кракът на защитника беше на височината на главата и той контузи Пепе. Настроението се промени само малко след последния съдийски сигнал, когато всички помощници и играчи внезапно нахлуха на терена и освен самия Пепе, Марчезин, Палхиня и Табата също получиха червен картон за нападение.

Sporting Lisbon има домакинство в Шампионската лига срещу Манчестър Сити във вторник от 21:00 ч. Порто е домакин на Лацио Рома в Лига Европа в четвъртък от 21:00 ч.