неделя, май 5, 2024
HomeBundesligaШедьовърът на Фоглзамер проправя пътя на Унион към четвъртфиналите

Шедьовърът на Фоглзамер проправя пътя на Унион към четвъртфиналите

1. ФК Унион Берлин се класира на четвъртфиналите на турнира за Купата на DFB. В сряда вечерта „Айзернен“ спечели градското дерби срещу Херта БСК с 3:1 и си осигури билет за последните осем кръга. Мачът беше изключително интересен – започна с три гола в първите 60 секунди.

След равенството 0:0 във Волфсбург треньорът на Херта Тайфун Коркут започна с Боята, Тусарт и Сердар на мястото на Екеленкамп, Маолида и Торунарига, който контузи глезена си на тренировка. Треньорът на Съюза Урс Фишер го остави на една размяна в сравнение с 2:1 срещу Хофенхайм: Райерсон беше предпочетен пред Тримел отдясно.

Играта продължаваше по-малко от минута, когато Union вече три пъти се бе прицелил във вратата на Херта. Само след десет секунди Крузе натисна спусъка, а след последвалия корнер се разписаха Фоглзамер и Хайнц.

Тези сцени поставиха началото на едно бързо и забавно градско дерби, в което гостите имаха предимство през първите 30 минути и поведоха чрез шедьовър на Voglsammer: След центриране на Крузе нападателят се гмурна и насочи топката в далечния ъгъл – 0:1 (11.).

Два пъти VAR проверява

Union направи по-силно впечатление, но след половин час Херта също се включи в играта и стана опасна. Ударът на Тусарт беше блокиран в самия край на мача (31-ва минута), а след това съдията Дениз Айтекин първо отсъди дузпа за игра с ръка в другата част на терена (34-та минута), а след това отмени гол на Сердар заради засада (45.+3).

След почивката също нямаше почти никаква възможност за отдих. Дарида вкара за 1:1 от пет метра (47-ата минута), а малко по-късно попаденията следваха едно след друго: първо Щарк си вкара автогол (50-ата минута), след това Хедира също насочи топката в мрежата от грешната страна (54-ата минута), а Кнохе отбеляза за 1:3 с удар от воле след свободен удар (55-ата минута).

Гол на Сердар идва твърде късно

Но сега Union имаше ясно предимство, но Херта можеше да вкара нов гол във всеки един момент. Алте Даме увеличи натиска си, но Боята бе избутан при добър шанс за удар с глава (69-та), а 2:3 след корнер на Сердар накрая дойде твърде късно (90.+5).

Така че накрая Съюзът се зарадва. Eisernen се класира на четвъртфиналите и запази шанса да се завърне на „Олимпиащадион“ през май.

Херта ще се завърне в Бундеслигата в неделя (17:30 ч.) с домакински мач срещу ФК Байерн, а Унион ще играе с Гладбах в събота (15:30 ч.).