събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueЯростен Фулъм: Тотнъм се препъна и изпусна четвъртото място

Яростен Фулъм: Тотнъм се препъна и изпусна четвъртото място

Тотнъм Хотспър изпусна място в Шампионската лига. Севернолондончани загубиха с 3:0 от ФК Фулъм в събота вечер и сега може да се наложи да оставят Астън Вила да се откъсне. Но нещата можеха да се развият по съвсем различен начин

Кой знае как щеше да се развие мачът, ако Тотнъм беше повел в една от тези сцени. Първо Сон пропусна с шут (25′), а след това Вилиан (26′) и Мадисън (32′) също не успяха да отбележат. Шпорите имаха няколко добри шанса да отбележат – но не успяха да се възползват от тях. И така, след 90 минути отборът на треньора Анже Постекоглу напусна терена на „Крейвън Котидж“ с наведени глави.

Тотнъм загуби с 3:0 и не успя да отбележи гол в гостуване на Фулъм за първи път от 2008 г. насам. Неуспех в надпреварата за класиране в Шампионската лига, който накара „шпорите“ да се чудят какво би било, ако.

Тази вечер обаче беше вярно и това, че победата на Фулъм не беше случайна – напротив. На моменти домакините играеха яростно и още преди да покачат на 1:0, си бяха издействали един или два шанса за гол. Малко преди почивката именно Родриго Мунис отбеляза откриващия гол след асистенция на Робинсън (42′).

Лукич и Родриго Мунис увеличиха преднината

След почивката домакините влязоха по-добре в мача и Лукич покачи на 3:0 след ниско центриране (49′), а Родриго Муниз покачи на 3:0 от корнер (61′). В тази фаза „шпорите“ имаха твърде малко възможности да противодействат на устрема на Фулъм – и така мачът беше решен още в началото.

Постекоглу не остави камък върху камък, като в 66-ата минута направи тройна смяна и изпрати на терена Вернер и други – но резултатът нямаше да се промени. Шпорите понесоха сериозен удар в надпреварата за първото място и сега трябва да се надяват Астън Вила също да се препъне срещу Уест Хем в неделя