понеделник, април 29, 2024
HomeFootballПреминаване през Висшата лига? Ипсуич се доближи до Лестър след победа с...

Преминаване през Висшата лига? Ипсуич се доближи до Лестър след победа с 6:0

Ипсуич Таун продължава да сбъдва мечтата си за пробив във Висшата лига: „момчетата от Трактора“ дадоха правилния отговор на неотдавнашното поражение в Кардиф и изпратиха у дома Шефилд Сряда на Дани Рьол с победа 6:0.

Всички на Острова вече са разбрали, че Ипсуич Таун не е обикновен отбор, който се промотира. Отборът на треньора Кийрън Маккена се доближава до лидера Лестър Сити след разгромната си домакинска победа с 6:0 над Шефилд Сряда. Само една точка дели „Трактор Бойс“ от „лисиците“, които няма да играят в Чемпиъншип този уикенд заради двубоя си с Челси за Купата на Англия (13:45 ч. в неделя) и имат мач преднина.

Особено Ипсуич показа забележителна реакция на неотдавнашното си поражение с 2:1 в Кардиф, което не можеше да бъде по-нещастно, допускайки голове в петата и десетата минута на продължението. Срещу Шефилд Уензди, чийто треньор е Дани Рьол – бивш асистент на Ханси Флик в Байерн и в отбора на ДФБ – домакините започнаха с голяма решителност. След четвърт час отдаденият под наем в Челси Хътчинсън прекъсна заклинанието (15-и), а Бърджис и Броудхед последваха примера му преди почивката (37-и, 45-и +1).

Ал-Хамади не показва милост

Въпреки комфортната преднина от 3:0, Ипсуич искаше да предложи на феновете си още повече след почивката, поради което Хътчинсън отново имаше първа дума (48′). След четвъртия гол домакините проявиха известно милосърдие, преди жокерът Ал-Хамади – който пристигна от АФК Уимбълдън през януари – да остави следа. Иракчанинът вкара гол в рамките на десет минути, за да осигури победата с 6:0

Сега на Ипсуич предстоят тежки предизвикателства в лицето на Блекбърн Роувърс (29 март) и Норич Сити (6 април), а Саутхемптън, който също се премести в горната част на класирането, идва на Портман Роуд (1 април). Шефилд и Рьол – които претърпяха второ поредно поражение след четири поредни победи – ще трябва бързо да се върнат на правилния път, ако искат да се изкачат над зоната на изпадащите.