събота, април 27, 2024
HomeBasketballШоуто на Вагнер не доведе до победа - Хардън блести в мача...

Шоуто на Вагнер не доведе до победа – Хардън блести в мача на Сиксърс

Даже поредното силно представяне на Франц Вагнер не беше достатъчно, за да изведе Орландо до третата им поредна победа. Убедителни: защитаващият титлата си Милуоки и Джеймс Хардън за Сиксърс. НБА в четвъртък сутринта.

Филаделфия 76ърс подчерта амбициите си при домашния дебют на новото попълнение Джеймс Хардън. „Брадата“ блесна в двубоя с Ню Йорк Никс с 26 точки. Топ звездата Хардън беше по-успешен при домашния си дебют за Филаделфия 76ers. Хардън, който пристигна във Филаделфия от Бруклин Нетс в рамките на грандиозна сделка, отбеляза 26 точки, 9 борби и 9 асистенции при победата със 123:108. Джоел Ембийд (27/12) и Тайрийз Макси (25) помогнаха значително за 38-ата победа на Сиксърс за сезона.

Те чукат на върха на Изток все по-силно и по-силно. Първите 4 в конференцията са разделени само от три победи. Защитаващият титлата си Милуоки Бъкс (38:25) също е сред тях, още повече след забележително завършилия двубой с първенеца Маями (41:22). Въпреки че изоставаха с 15 точки шест минути преди края, Бъкс, водени от Джанис Антетокунмпо, спечелиха домакинска победа със 120:119, след като дълго време не успяваха да направят нищо срещу тройката на гостите (21, шест само на Тайлър Херо, 30 точки). 28-те точки и 17-те борби на Антетокунмпо дадоха на „Бъкс“ успешен старт на седмицата с мач навън срещу „Чикаго Булс“ (втори на Изток) в петък и домакински мач срещу лидера на Запад „Финикс Сънс“ в неделя.

Слънцата спечелиха двубоя си с Портланд Трейл Блейзърс дори без най-големите си звезди Крис Пол и Девин Букър със 120-90 – това вече беше 50-ата победа за сезона за отбора от Аризона.

28 точки на Вагнер, контузен глезен на Шрьодер

Междувременно Орландо Меджик пропусна да спечели трета поредна победа, тъй като изпусна преднина от 18 точки срещу Индиана Пейсърс и загуби в продълженията. След загубата със 114:122 Франц Вагнер от Берлин, най-добрият реализатор на своя отбор с 28 точки, заяви: „Това е добра възможност да научим нещо.“ Новобранецът беше особено впечатляващ в една от сериите малко след почивката, когато събра 12 точки за пет минути игра. Но след третата четвърт „Магията“ се огъна, като допусна твърде много загуби на топката, които доведоха до лесни точки за „Пейсърс“.

Националът Денис Шрьодер не игра при победата на Хюстън Рокетс над Юта Джаз със 127:132 след продължения заради контузия на десния глезен.