четвъртък, май 9, 2024
HomeBasketballСлед жестоко падане на паркета: първо разрешение за Вайлер-Баб

След жестоко падане на паркета: първо разрешение за Вайлер-Баб

След лошите сцени около Ник Вайлер-Баб, който в сряда вечерта удари главата си в паркета и само след минути дойде в съзнание, баскетболният отбор на Байерн даде първо разрешение.

Завръщането на националния играч Паул Ципсер в баскетболния отбор на ФК Байерн Мюнхен беше помрачено от тежък инцидент, претърпян от съотборника му Ник Вайлер-Баб. Американецът падна на пода след опит за забивка по време на победата на лидерите в Бундеслигата над Хамбург Тауърс с 86:75, изпадна в безсъзнание и се наложи да бъде транспортиран от терена на носилка. Прегледите в болницата показаха, че има тежко мозъчно сътресение, според изявление на клуба късно тази вечер.

„Имаме късмет, че не трябва да коментираме следващата трагедия, макар и в по-малък мащаб“, заяви треньорът на Байерн Андреа Тринкиери преди диагнозата. „Играчът не трябва да докосва противника във въздуха. Защото това е опасно. Съдиите трябва поне да го погледнат.“

Победителят отбеляза завръщането на 28-годишния Зипсър след дълъг период на рехабилитация и първата му поява на паркета, откакто претърпя мозъчна операция през юни 2021 г. Бившият професионалист от НБА беше заменен за последните 15 секунди на третата четвърт под аплодисменти, но в крайна сметка не игра повече. „Благословия е да го видим отново на терена“, заяви треньорът на Байерн Тринкиери пред Magenta Sport преди мача.

През първото полувреме гостите от Мюнхен все още доминираха. Кейлъб Хоумсли от Хамбург вкара 25 точки, от които 16 в последните три минути преди почивката. По този начин „Кулите“ намалиха разликата до 46:28. Анфанг блъсна силно Вайлер-Баб на пода. Благодарение на началото на второто полувреме с 11:0 мюнхенският отбор намери своя ритъм. Домакините намалиха разликата до 58:60 преди последната част и обърнаха мача с 11:0 в четвъртата част.

Двата отбора поставиха знак за мир заради руската инвазия в Украйна и носеха фланелки с надпис „No More War“ по време на загрявката и на скамейката. Освен това преди началото на мача играчите представиха знаме със същия надпис.