szombat, április 27, 2024
HomeBasketballWagner-show nem vezetett győzelemhez - Harden ragyogott a Sixers felkiáltójelében

Wagner-show nem vezetett győzelemhez – Harden ragyogott a Sixers felkiáltójelében

Ferenc Wagner újabb erős teljesítménye sem volt elég ahhoz, hogy az Orlando zsinórban harmadik győzelmét arassa. Meggyőző: a címvédő Milwaukee és James Harden a Sixers számára. Az NBA csütörtök reggel.

A Philadelphia 76ers az újonc James Harden hazai bemutatkozásával hangsúlyozta ambícióit. „The Beard” 26 ponttal tündökölt a New York Knicks elleni párharcban. A topsztár Harden sikeresebb volt a Philadelphia 76ers hazai bemutatkozásán. Harden, aki a Brooklyn Nets-től érkezett Philadelphiába egy nagyszabású, nagyszabású csere keretében, 26 pontot, kilenc lepattanót és kilenc asszisztot szerzett a 123-108-as győzelem alkalmával. Joel Embiid (27/12) és Tyrese Maxey (25) is nagyban hozzájárult a Sixers 38. győzelméhez a szezonban.

Egyre hangosabban és hangosabban kopogtatnak a keleti csúcson. A konferencia első 4 helyezettje mindössze három győzelemre van egymástól. A címvédő Milwaukee Bucks (38:25) is köztük van, sőt, a figyelemre méltóan fordult csúcspárharc után a primus Miami (41:22) is. Annak ellenére, hogy hat perccel a vége előtt 15 pontos hátrányban volt a Bucks, Giannis Antetokounmpo vezetésével 120-119-es hazai győzelmet aratott, miután sokáig képtelen volt bármit is kezdeni a vendégek hárompontos-sorozata ellen (21, ebből hatot csak Tyler Herro 30 pontjával). Antetokounmpo 28 pontjával és 17 lepattanójával a Bucks sikeresen kezdte a csúcshétre való felkészülést: pénteken a keleti második Chicago Bulls elleni idegenbeli, vasárnap pedig a nyugati listavezető Phoenix Suns elleni hazai meccs következik.

A Suns a legjobbjai, Chris Paul és Devin Booker nélkül is egyértelműen, 120-90-re nyerte a Portland Trail Blazers elleni párharcot – ez már az arizonaiak 50. győzelme volt a szezonban.

28 Wagner pont, sérült Schröder bokája

Az Orlando Magic eközben lemaradt zsinórban harmadik győzelméről, mivel 18 pontos előnyt vesztett az Indiana Pacers ellen, és hosszabbításban kikapott. A 114-122-es vereség után a berlini Franz Wagner, csapata legjobb pontszerzője 28 pontjával így nyilatkozott: „Ez egy jó lehetőség arra, hogy tanuljunk valamit”. Az újonc különösen a félidei szünet után nem sokkal lehengerlő volt, amikor öt perc alatt tizenkét pontot gyűjtött. A Magic azonban a harmadik negyed után megtört, túl sok labdavesztést követett el, ami könnyű Pacers-pontokhoz vezetett.

A válogatott Dennis Schröder jobb bokasérülése miatt nem játszott a Houston Rockets 127-132-es hosszabbításos győzelmén a Utah Jazz ellen.