вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueЧетири алуминиеви гола и късен двоен удар: равенство между Брентфорд и Юнайтед

Четири алуминиеви гола и късен двоен удар: равенство между Брентфорд и Юнайтед

Манчестър Юнайтед поведе в Брентфорд в шестата минута на продължението, но в крайна сметка трябваше да се задоволи с точката. Като цяло Червените дяволи дори могат да се смятат за късметлии – алуминият ги спаси четири пъти

Пчеличките излязоха в международната пауза с поражение от Бърнли с 2:1. Освен отстранения бивш играч на „червените дяволи“ Регуилон, заради когото в първата единайсеторка се вмъкна Люис-Потър, треньорът Томас Франк замени и Ониека (скамейка) с Ярмолюк.

В същото време гостите от Манчестър влязоха в мача на Gtech Community Stadium с много по-голямо самочувствие. Треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг не направи никакви промени в сравнение със зрелищната победа с 4:3 след продължения над Ливърпул в турнира за Купата на Англия, но с удоволствие приветства завръщането на възстановения Мартинес в състава

Юнайтед не може да намери опора – Брентфорд на алуминиевия терен

Привържениците на Юнайтед, които бяха пътували с тях, видяха малко от споменатата увереност на гостите през първото полувреме. След като в началния четвърт час Червените дяволи владееха много повече топката, от този момент нататък пчелите създадоха по-добрите възможности, и то не само в числено отношение

Брентфорд буквално напираше да поведе, но показа големи дефицити по отношение на оползотворяването на шансовете и не можеше да разчита на необходимата доза късмет. Домакините на два пъти не успяха да се разпишат срещу алуминия: първо Тони удари гредата (24′), а след това Йоргенсен нацели напречната греда (32′).

Червените дяволи започнаха по-активно второто полувреме

Въпреки това Ман Юнайтед все още нямаше почти нищо, като единствено Рашфорд създаде поне намек за заплаха за вратата с в крайна сметка безобидния си удар от дистанция в 42-ата минута. Резултатът на почивката беше безголово равенство, което само отчасти отразяваше хода на играта до момента.

След подновяването на играта гостите влязоха по-добре в мача, но не успяха да накажат „пчелите“ за лошото използване на шансовете им. Както Диого Далот от дистанция (52′), така и Хьойлунд от няколко метра (54′) не успяха да се разпишат.

Но и домакините не се отпуснаха, като принудиха Онана да направи забележително двойно спасяване в 55-ата минута, а само три минути по-късно не успяха да уцелят алуминия – или по-точно далечния ляв стълб – за трети път в лицето на Виса.

Айер контрира Маунт дълбоко в продължението на мача

Когато на почивката Варан беше заменен от Магуайър, а Линдельоф беше принудително заменен с контузия, Мартинес се завърна в 69-ата минута след около двумесечно прекъсване заради травма. Аржентинецът обаче не помогна на гостите да подобрят стабилността си в отбрана и те имаха късмет, че предполагаемият гол на Тони за 1:0 беше отменен заради засада в 73-ата минута.

Когато малко по-късно Брентфорд вкара за четвърти път чрез Мбеумо (78′), зрелищни продължения можеха да се очакват само в ограничена степен. На всичкото отгоре имаше девет минути – достатъчно време, за да се получи щастливият удар.

След като резервата Маунт бе дал на Червените дяволи многозначителна и незаслужена преднина с първия си гол за Юнайтед след асистенция на Каземиро (90.+6), Пчелите не заровиха глави в пясъка. Три минути по-късно силният и винаги присъстващ Тони си проправи път през противниковото наказателно поле, запази разсъдъка си и подготви Аджер, който трябваше само да се вмъкне зад защитата на Юнайтед

Развръзката не помогна на нито един от двата отбора в таблицата. Брентфорд продължава кампанията си у дома срещу Брайтън в сряда (20:30 ч.). Червените дяволи гостуват на Челси на „Стамфорд Бридж“ ден по-късно (21:15 ч.)