неделя, май 5, 2024
HomeSerie AЧетирикракият играч като "уайлд кард": Лаутаро Мартинес се отличи при победата на...

Четирикракият играч като „уайлд кард“: Лаутаро Мартинес се отличи при победата на Интер

Интер Милано остава начело в класирането на Серия А. При победата с 4:0 в Салерно капитанът Лаутаро Мартинес вкара и четирите гола – и то като резерва. Така той постигна историческо постижение.

В съботната вечер в Салерно бързо стана ясно, че Интер иска да се реваншира за подхлъзването с 1:2 срещу Сасуоло от предходната седмица. Отборът на Симоне Индзаги наистина постави домакините на мястото им в началните етапи и имаше три отлични шанса чрез Тюрам (6.), Алексис Санчес (7.) и Дъмфрис (10.) да поведе още в началото, но неточният завършек и великолепният Очоа в противниковата врата им попречиха да го направят.

След бурните начални минути обаче постоянният натиск на Интер постепенно намаля. Най-късно до средата на първото полувреме Салернитана влезе в играта и имаше няколко собствени офанзивни действия. Интер, от друга страна, все по-често затъваше в последната третина, а Калханоглу дори имаше малко късмет, че получи „само“ жълт картон за прекалено прибързано влизане в единоборство с Леговски (25-и).

Великото шоу на Лаутаро

Когато и след почивката Интер не успя да влезе в игра, Индзаги включи в игра своя капитан Лаутаро Мартинес – и това наистина щеше да се отплати. Аржентинецът бе в игра само седем минути, когато първо събра дълга топка, а след това с точно докосване над Очоа вдигна в мрежата ниската топка на Тюрам (62). Салернитана всъщност намери верния отговор, но предполагаемият изравнителен гол на Леговски беше признат от VAR заради положение на засада на голмайстора (66-та).

Вместо това мачът се превърна в шоу на Лаутаро: След ранно спечелване на топката от Дъмфрис аржентинският капитан на Интер прехвърли Барела с по-малко чувство, но с много сила (77). По този начин съпротивата на аутсайдерите, които все още нямаха победа през този сезон, беше сломена – и победата на Интер с три гола отговаряше на статута им. След фаул срещу Тюрам Лаутаро Мартинес реализира дузпа (85-та) и добави четвъртия си гол след центриране на Карлос Аугусто за крайното 4:0 (89-та).

По този начин аржентинският носител на Световната купа става първият играч от Серия А след въвеждането на правилото за трите точки през 1994/95 г., който отбелязва четири гола като резерва. Като цяло той вече има девет гола след седем мача. Интер все още е с равни точки с градския съперник Милан (2:0 срещу Лацио), но е начело в таблицата благодарение на по-добрата си голова разлика.