неделя, май 5, 2024
HomePremier LeagueЦелта на Гордън е достатъчна: Нюкасъл победи слабия Ман Юнайтед

Целта на Гордън е достатъчна: Нюкасъл победи слабия Ман Юнайтед

Нюкасъл Юнайтед спечели преследваческия двубой срещу Манчестър Юнайтед в събота вечер и изпревари „червените дяволи“ в таблицата. Гордън вкара решителния гол за „свраките“

Треньорът на Нюкасъл Юнайтед Еди Хау започна домакинския мач срещу Манчестър Юнайтед със същата стартова XI, както при равенството 1:1 в Париж Сен Жермен. За трети пореден мач 46-годишният специалист не направи промени в стартовия си състав.

Междувременно за Ерик Тен Хаг и неговите „червени дяволи“ съботата започна малко колебливо. Гостите от Манчестър, които през седмицата направиха равенство 3:3 в Галатасарай Истанбул, трябваше да преминат от самолет към автобус заради метеорологичните условия. Линдельоф, Амрабат, Антони и Хьойлунд, които бяха заменени от Диого Далот, Майноо, Рашфорд и Мартиал, бяха на борда, но този път не бяха на терена от самото начало.

Нюкасъл не успя да удари и напречната греда

Смяната на Хьойлунд с Марсиал в центъра на атаката на гостите засега не дава резултат, тъй като французинът рядко се появяваше през първото полувреме. За сметка на това домакините бяха тези, които диктуваха темпото в началото и многократно създаваха проблеми на Ман Юнайтед.

След три обещаващи шанса в рамките на няколко минути (17-ата, 18-ата и 20-ата) капитанът на Нюкасъл Трипиър пропусна най-добрата възможност в мача до момента в 39-ата минута. Прекият свободен удар на десния бек от около 18 метра не успя да се удари в напречната греда, спасявайки „червените дяволи“ от изоставане.

Малко преди почивката домакините отново увеличиха натиска си, но отново не успяха да преодолеят бдителния Магуайър (44 и 45 минута). Гостите се оттеглиха на полувремето при нулево равенство и без оплаквания от страна на гостите, които създадоха реална опасност за атака само веднъж чрез Гарначо (11).

Гордон вкарва от близко разстояние

Ситуацията не се промени и след подновяването на играта. Нюкасъл продължи да доминира – и заслужено поведе в 55-ата минута. Ниското подаване на Трипиър трябваше само да бъде засечено във вратата на Ман Юнайтед от Гордън на втора греда. Ерик тен Хаг реагира на дефицита с двойна смяна, като Хьойлунд и Антони влязоха на мястото на Марсиал и Рашфорд (61′).

През следващия период „червените дяволи“ не успяха да постигнат много, което се дължеше главно на лоши подавания в последната третина. Ман Юнайтед продължаваше да няма никаква заплаха в атака и гостите имаха късмет, че Уан-Бисака успя да предотврати удар на Исак точно пред голлинията (78′).

За съжаление на „свраките“, в 86-ата минута те трябваше да извършат смяна, свързана с контузия, след като вратарят Поуп бе контузен от далечен удар на Регуилон (82). Както смяната на вратаря, така и последвалите девет минути прекъсване не бяха достатъчни, за да извадят „свраките“ от строя. Победата с 1:0 срещу слабите и твърде безобидни Червени дяволи в крайна сметка беше напълно в реда на нещата

Не остана много време и за двата отбора да си поемат глътка въздух. В четвъртък „свраките“ гостуват на ФК Евертън (20,30 ч.). Червените дяволи са домакини на ФК Челси в сряда от 21.00 ч.