петък, май 3, 2024
HomeLa LigaХеттрик на Dovbyk за шест минути: Жирона разстреля Севиля с 5:1

Хеттрик на Dovbyk за шест минути: Жирона разстреля Севиля с 5:1

ФК Жирона все още е отборът на момента в Ла Лига. Те впечатляващо защитиха преднината си на върха в таблицата срещу ФК Севиля

ФК Барселона и Реал Мадрид вече бяха продължили напред в неделя, така че ФК Жирона трябваше да спечели домакинския си мач срещу ФК Севиля, за да се върне на върха в таблицата на Ла Лига. Последният им мач беше разочароващо равенство срещу намиращия се на дъното отбор на Алмерия – а и срещу Севиля започнаха слабо. Исаак изстреля 17-ия в класирането отбор в предни позиции след десет минути.

На Жирона обаче не беше необходимо много време, за да отговори. Три минути по-късно Довбик се възползва от подаването на Савио и изравни. Само две минути по-късно украинецът отново се разписа, този път от дузпа на Порту, за да направи 2:1. На този етап всичко вървеше твърде бързо за Севиля, а Жирона и особено Довбик се разиграваха. Кулминацията бе в 19-ата минута, когато нападателят надхитри Серхио Рамос и с мощен удар в десния ъгъл – в рамките на шест минути – оформи своя хеттрик.

Севиля пое цялата тежест на увереността на Жирона, но поне успя да предотврати четвърти гол преди почивката. Макар и за щастие, Порту удари само гредата от близко разстояние (38′).

Циганков направи всичко ясно

След подновяването на играта обаче не след дълго Жирона увеличи преднината си и направи всичко ясно – Циганков направи 4:1 (58′) след поредната чиста и бърза атака отляво.

До края на мача нямаше сериозни моменти, но Севиля не успя да избегне още по-ясно поражение. Малко преди края резервата Стуани се погрижи за крайния резултат, след като Мигел се разписа в наказателното поле (89′).

Жирона остава на върха в Ла Лига, с една точка пред Реал Мадрид, който е изиграл един мач по-малко. Следващият турнир за двата отбора е Копа дел Рей. Жирона играе в Майорка в сряда (19:30 ч.), а Севиля – в Атлетико Мадрид в четвъртък (21:00 ч.)