понеделник, юни 17, 2024
HomeBasketballХемниц се откъсва рано и се класира за полуфиналите

Хемниц се откъсва рано и се класира за полуфиналите

В двубоя за полуфиналите на плейофите в BBL Раста Вехта вече изоставаше с 1:2 от носителя на Купата на Европа Кемниц, но в четвъртия гейм съотношението на силите отново стана ясно

Хемниц реши най-добрата четвъртфинална серия с 3:1 в своя полза с безапелационна победа 84:67 (44:26) при новопостъпилата Раста Вехта и след като загубиха втората среща, сега гостите записаха втора поредна победа.

Основата за това бе положена от убедителното първо полувреме на „деветките“, които още на почивката имаха преднина от 18 точки и успяха да я задържат доста комфортно. „Интензивността е много добра“, заяви на полувремето гардът на „девятките“ Доминик Локхарт, като добави, че това е „въпрос на сила“. Който играе с повече интензивност, ще спечели.“

Алба Берлин е в очакване

Това бяха „девятките“ с най-добрия си реализатор Джеф Гарет (19 точки), макар че Вехта на моменти се доближаваше малко. Хемниц беше загубил от Бон на четвъртфиналите миналата година (0:3).

Сега в последната четворка ги очаква Алба Берлин, като бившите шампиони в серията изненадващо победиха Telekom Baskets Bonn в три поредни мача.

За Вехта пък страхотният сезон като промотиран отбор приключва на четвъртфиналите. В последните минути на мача феновете в оранжево почетоха представянето на сезона с няколкоминутни бурни аплодисменти.