hétfő, június 17, 2024
HomeBasketballChemnitz korán elhúzott és bejutott az elődöntőbe

Chemnitz korán elhúzott és bejutott az elődöntőbe

A BBL rájátszás elődöntőjének párharcában a Rasta Vechta már 1-2-es hátrányban volt az Európa Kupa-győztes Chemnitz ellen, de a negyedik mérkőzésen ismét egyértelművé váltak az erőviszonyok

A

Chemnitz a maga javára döntötte el a legjobb öt elleni negyeddöntős sorozatot 3:1 arányban a frissen feljutott Rasta Vechta 84:67 (44:26) arányú veretlen győzelmével, és a második találkozó elvesztése után a vendégek most zsinórban második győzelmüket aratták.

Az alapot ehhez a Niners meggyőző első félideje teremtette meg, amely már a szünetben 18 pontos előnyre tett szert, és ezt elég kényelmesen meg is tudták tartani. „Nagyon jó az intenzitás” – mondta a félidőben Dominic Lockhart, a Niners védője a Dyn című műsorban, majd hozzátette: „Erő kérdése volt. Aki nagyobb intenzitással játszik, az nyer.”

Alba Berlin vár

A Niners a legjobb pontszerző Jeff Garrett (19 pont) vezetésével a Niners volt, még ha a Vechta időnként közelebb is jött egy kicsit. A Chemnitz tavaly a negyeddöntőben kikapott a Bonntól (0:3).

A legjobb négy közé jutásért most az Alba Berlin vár, a korábbi sorozatbajnokok meglepetésre zsinórban három meccsen verték a Telekom Baskets Bonnt.

A Vechta számára viszont feljutóként egy remek szezon ér véget a negyeddöntőben. A mérkőzés utolsó perceiben a narancsba öltözött szurkolók több perces álló ovációval honorálták a szezon teljesítményét